Dedeağaç Çocuk Cerrahisi Kliniği Yenilendi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç Çocuk Cerrahisi Kliniği Yenilendi

Dedeağaç Üniversite Genel Hastanesi bünyesindeki Çocuk Cerrahisi Kliniği’nin yenilenme sürecinden sonra yeniden açıldı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Yapılan bağışlar sayesinde gerçekleştirilen yenilenme, çocuk cerrahisi kliniğinin modern tıbbi donanımlar ve gelişmiş tedavi yöntemleriyle donatılmasını ve böylece çocuk hastalara yüksek kalitede hizmet sunmasını mümkün kıldı.

Yenilenme projesi, çocuklar ve yenidoğanlar başta olmak üzere, artan sağlık hizmeti ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla, dört dönemdir devam eden bir program çerçevesinde gerçekleşti. Bu önemli yenilik, Dedeağaç Genel Hastanesi ve Selanik Üniversitesi’nin işbirliği, özellikle Çocuk Cerrahisi Doçenti ve Dedeağaç Genel Hastanesi Üniversite Çocuk Cerrahisi Kliniği Direktörü Katerina Kabouris’in öncülüğünde hayata geçirildi.

Dedeağaç ve çevresinde yaşayan aileler için büyük bir umut kaynağı olan bu gelişme, çocukların sağlık hizmetlerine erişimini önemli ölçüde iyileştirecek. Yenilenen klinik, modern tıbbi teknolojiler ve uzman sağlık personeliyle donatılmış durumda, böylece bölgedeki çocukların daha iyi sağlık hizmetleri almasının önünü açıyor.

Bu proje, Ioannis S. Latsis Vakfı ve SYN-ENOSIS gibi kurumların katkıları sayesinde mümkün oldu.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Dışişleri Bakanı Gerapetritis'ten Çağrı: 'Türkiye İle Konuşmak Zorundayız. Her Zaman Silah Zoruyla Hareket Edemeyiz'

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Gerapetritis, “Türkiye ile konuşmak zorundayız. Her zaman silah zoruyla hareket edemeyiz” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç'ta Trajik İş Kazası: Merdivenden Düşerek Yaşamını Yitirdi

Dedeağaç’ta yürekleri sızlatan bir iş kazası meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir catering işletmesinde çalışan 54 yaşındaki adam, Çarşamba günü öğleden sonra gerçekleşen talihsiz olay sonucu hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dimetoka'da Ölen 4 Aylık Bebeğin Otopsi Raporu Açıklandı: 'Süt Aspirasyonu'

Dimetoka’da yaşanan acı olay, bir ailenin 4 aylık bebeğinin trajik ölümüyle sonuçlanmıştı. Otopsi raporu, bebeğin ölümünün solunum yoluna süt kaçması sonucu meydana geldiğini ortaya çıkardı.
Devamını oku...