Yaşam

WhatsApp için animasyonlu etiket geldi

Bütün dünyada en çok kullanılan mesajlaşma programı WhatsApp gelen talepler doğrultusunda yeniliklere devam ediyor.

WhatsApp uygulaması geliştiricileri son olarak yeni bir özelliği devreye soktular.

Yakın zaman önce çoklu görüntülü sohbet yapılmasına imkan sağlayan yeniliği devreye sokan WhatsApp son olarak da hareketli etiket işlevini kullanıcıların hizmetine sundu.

Çoklu görüşmeye olanak sağlayan grup sohbetlerinde kimlerle görüntülü sohbet kurmak isteniyorsa onları seçerek direkt olarak sohbete başlanabilecek. Bu özellik şu an için dört ya da daha az kişinin olduğu gruplarda çalışıyor.

Daha önce görüntülü grup konuşmalarını yapabilmek için ilk önce bir kişiyle birebir konuşma başlatılması, daha sonra ise diğer katılımcıları eklemek gerekiyordu.

Son yenilikte ise WhatsApp konuşmalarınız, yeni dağıtılmaya başlanan etiketlerle daha hareketli bir hale gelecek. Dağıtım üç aşamada yapılacağından, işlevin size ulaşması zaman alabilir. Ancak hareketli etiketleri hemen görmek istiyorsanız, WhatsApp’ın beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Dağıtımın ilk aşamasında bazı kullanıcılar, animasyonlu etiketleri görebilecekler. Bu kullanıcılar, kendilerine ulaşan hareketli etiketleri kaydedip, başkalarına da yönlendirebilecekler. Ancak bu aşamada etiket paketlerini indirip kullanmak mümkün olmayacak.

Ahval‘deki habere göre bugün itibariyle kullanımda olan hareketli etiket sayısı oldukça az, ancak bu sayı çok geçmeden artacak.

Sonraki dağıtım aşamasında, üçüncü parti animasyonlu etiketleri kullanmak mümkün olacak. Üçüncü ve son aşamada ise animasyonlu etiketlere WhatsApp Store’dan ulaşmak mümkün olacak.

İşlevi beta sürümünde kullanmak için Android’de 2.20.194.7, iOS’ta ise 2.20.70.26 beta sürümüne yükseltmeniz gerekiyor. iOS’ta beta kuyruğu dolu olduğundan, boş yer açılana kadar beta sayfasını takip etmeniz gerekebilmekte.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp'a yeni bir özellik geldi

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni özelliği sayesinde kendi kendini imha eden mesajlar özelliğinde yenilik geliyor.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp için masaüstünden ‘sesli ve görüntülü arama’ özelliği geldi

Son dönemde gizlilik kurallarıyla ilgili değişikliğe gideceğini açıkladığı için tepkilerle karşılaşan WhatsApp uygulaması masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp’tan yeni açıklama: Kararımızı değiştirmedik

WhatsApp’ın uygulamasına gelmesi beklenen ancak tepkiler sonrası ertelenen Facebook ile bilgi paylaşımı kararı ile ilgili yeni açıklama geldi.
Devamını oku...