Yaşam

WhatsApp’a yeni bir özellik geldi

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yeni özelliği sayesinde kendi kendini imha eden mesajlar özelliğinde yenilik geliyor.

WhatsApp’ın kaybolan mesajlar seçeneği kısa bir süre sonra mesajların bir hafta sonra mı yoksa sadece 24 saat sonra mı silineceğini seçmenize izin verecek.

WhatsApp’ın en son Android ve iOS beta sürümlerinde kendini imha eden mesajlar özelliğinin daha fazla seçenek sunması için geliştirildiği fark edilmişti.

Ama bu geliştirmeler, görünüşe bakılırsa sadece grup sohbetleri ile sınırlı kalmıyor. Şu anda gönderilen mesajların bir hafta sonra silinmesi gibi bir seçenek bulunuyor, ancak WABetaInfo’nun haberine göre bu süre yakında 24 saate çekilecek.

Başlangıçta, mesajların bir gün sonra kaybolması seçeneğinin, bir hafta boyunca ortalıkta kalmaları seçeneğinin yerini alacağı düşünülüyordu, ancak şimdi ikisi arasında bir seçim yapabileceğiz gibi görünüyor.

Ahval’in Chip’ten aktardığı habere göre söz konusu seçenek şu anda iOS ve Android beta uygulamalarında görünür durumda, ancak WhatsApp’ın masaüstü ve web sürümünde bulunmuyor.

Bu güncellemenin bu sürümlerde de etkin olabilmesi için sunucu tarafından etkinleştirilmesini beklemek gerekiyor. WhatsApp, mesajlarınızın silinme süresini farklı seçenekler kullanarak ayarlama imkânı vermiyor, bu biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da, 24 saat seçeneği en azından ek bir ekstra güvenlik seviyesi sağlıyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp için masaüstünden ‘sesli ve görüntülü arama’ özelliği geldi

Son dönemde gizlilik kurallarıyla ilgili değişikliğe gideceğini açıkladığı için tepkilerle karşılaşan WhatsApp uygulaması masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp’tan yeni açıklama: Kararımızı değiştirmedik

WhatsApp’ın uygulamasına gelmesi beklenen ancak tepkiler sonrası ertelenen Facebook ile bilgi paylaşımı kararı ile ilgili yeni açıklama geldi.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi değişikliklerini erteledi

Facebook şirketleri arasında güvenli yazışma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp şirketi, AB dışındaki kullanıcılarına zorunlu hale getirdiği yeni gizlilik sözleşmesini ertelediğini açıkladı.
Devamını oku...