Libya'daki Ölümcül Kaza Nedeniyle Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Üç Günlük Yas İlan Etti - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Libya’daki Ölümcül Kaza Nedeniyle Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Üç Günlük Yas İlan Etti

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Dendias, Libya‘da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Yunan askeri personeli için Silahlı Kuvvetlerde üç günlük ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan üç Silahlı Kuvvetler mensubu ve iki tercümanın naaşları C-27 uçağıyla Libya’dan ülkeye geri getirilirken üç günlük ulusal yas ilan ediliyor.

Bakan Dendias, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Libya’daki Yunan insani yardım misyonuna katılan ve görev sırasında hayatını kaybeden üç Silahlı Kuvvetler mensubunun ölümünden dolayı en derin üzüntülerimi ifade ediyorum. Diğer ülkelerden giden misyon mensuplarıyla birlikte ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışmanın pratik bir göstergesi sırasında meydana gelen bir kazada hayatlarını kaybetmeleri, büyük Silahlı Kuvvetler ailesi ve tüm Yunan halkı için büyük bir üzüntü kaynağıdır” dedi.

Dendias, “Aynı göreve katılan iki sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı da en derin üzüntülerimi ifade ediyorum. Şu anda düşüncelerimiz, en içten taziyelerimizi sunduğumuz kaza kurbanlarının ailelerinin yanı sıra acil şifalar dilediğimiz yaralılarla birliktedir” şeklinde konuştu.

Libya’da meydana gelen kazanın detaylarına göre, Yunan misyonunun Derna şehrine yardım götürdüğü otobüs, bir kamyonla çarpıştı. Başlangıçta hafif yaralanmalardan bahsedilmişti, ancak son açıklamalarda üç kişinin öldüğü ve ikisinin kayıp olduğu belirtildi. Sonunda, kayıp iki kişinin de cesedi bulundu ve Yunanistan ekibinden toplamda 5 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Libya'da hayatını kaybeden Memekidu'nun naaşı Gümülcine'de toprağa verilecek

Libya’da meydana gelen ölümcül trafik kazasında hayatını kaybeden Glikeria Memekidu, Gümülcine’de toprağa veriliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Libya'da trajedi: 5 Yunan insani yardım görevlisi trafik kazası sonucu öldü!

Uluslararası medyada yer alan haberlere göre 5 Yunan insani yardım görevlisi Libya’da trafik kazasında öldüler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dendias: Lozan Antlaşması tam olarak yürürlüktedir ve son kullanma tarihi yoktur

Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Dendias, Türk-Yunan sınırlarını belirleyen ve 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Antlaşması’na atıfta bulunarak açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...