Libya'da trajedi: 5 Yunan insani yardım görevlisi trafik kazası sonucu öldü! - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Libya’da trajedi: 5 Yunan insani yardım görevlisi trafik kazası sonucu öldü!

Uluslararası medyada yer alan haberlere göre 5 Yunan insani yardım görevlisi Libya’da trafik kazasında öldüler.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Uluslararası haber ajansları, bugün erken saatlerde Libya’da Yunan insani yardım ekibi üyelerinin karıştığı bir trafik kazasının trajediye dönüştüğünü bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın kaza sonrasında bazı hafif yaralıların olduğu yönündeki ilk bilgilerine rağmen, son olarak uluslararası büyük haber ajansları, Libya Sağlık Bakanı Othman Abduljaleel’in 3 Yunanlının öldüğüne dair açıklamalarını okurlarına duyurdu.

Alınan bilgiye göre, Yunan ekibi Pazar sabahı üç ton gıda ve tıbbi malzeme taşıyan 19 kişiden oluşuyordu. Ekip, Yunan Ordusu, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri mensuplarından oluşuyordu.

Yunan ekibi Libya’ya şafak vakti askeri C-130 uçağı ile ulaşmıştı. Uçak saat 17:00’de Elefsina’daki 112. Avcı Kanadına varmış ve saat 21:00’de yeni bir uçak havalanarak saat 23:00 sularında Bingazi’ye inmesi beklenmişti.

Olayın kronolojisi

Her şey Pazar günü öğleden sonra Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın Yunan misyonuna ait bir otobüsün karşı yönden gelen bir kamyonla kafa kafaya çarpıştığı bir trafik kazası meydana geldiğine dair bir açıklama yapmasıyla başladı.

Ancak açıklamada hafif yaralıların bölgedeki hastanelere kaldırıldığı ve tüm heyetin ülkelerine geri gönderilme işlemlerinin halihazırda devam ettiği belirtildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...