Adalarda korona denetimi Yunan Silahlı Kuvvetlere emanet - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Adalarda korona denetimi Yunan Silahlı Kuvvetlere emanet

1 Temmuz’dan itibaren turizmdeki korona yasaklarını daha da gevşetmeye hazırlanan Yunanistan’da ve özellikle adalarda hazırlıklar tam hız sürüyor.

Uluslararası seferlerin gerçekleştirilebileceği taşra havalimanlarını ziyaret eden Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hardalias yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki üç ay için adalarımıza Yunan Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan sağlık ekipleri yerleştirilecek. Yapılacak denetimlerin sorumluluğu tamamen onlara ait olacak”.

Nikos Hardalias

Koronayla ilgili özel bir platform oluşturulacağını dile getiren Hardalias, uçak seferlerinin yapılacağı her gün bu platformdaki veriler doğrultusunda 60 kişiye korona testi yapılacağını söyledi.

TÜRKİYE’YE SINIRLAR 15 TEMMUZ’A KADAR KAPALI

Türkiye’den ve Türkiye’ye yönelik uçak seferleri konusu da Sivil Koruma Bakan Yardımcısı’na soruldu.

Nikos Hardalias ilgili sorulara verdiği cevapta “Kesin olan Türkiye’ye sınırların 15 Temmuz’a kadar kapalı kalacağıdır. Her 15 günde bir durumu epidemolojik açıdan inceleyerek karar veriyoruz” dedi ve ekledi:

“Kararlarımız kesinlikle diploması veya dış ilişiklerimizle ilgili değildir. Kararlarımızı sadece her ülkenin pandemiyle ilgili verilerini göz önünde bulundurarak alıyoruz”

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...