Gümülcine Kökenli Hemşire Libya'daki Kazada Hayatını Kaybetti - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Kökenli Hemşire Libya’daki Kazada Hayatını Kaybetti

Gümülcine kökenli bir hemşire de Libya‘daki korkunç trafik kazası sonucu yaşamını yitirenler arasında yer aldığı ortaya çıktı.

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı kaynaklarına göre, Libya‘daki Yunan insani yardım misyonu trajik bir kaza sonucu beş kayıp verdi. Kazada üç Silahlı Kuvvetler mensubu ve Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunan misyonuna katılan iki tercüman hayatını kaybetti.

Gümülcine kökenli bir hemşire de bu korkunç kaza sonucu yaşamını yitirenler arasında yer aldı. Atina‘daki askeri hastanelerde uzun yıllar boyunca özveriyle çalışmış olan kadın hemşire, hem annesi hem de babası emekli olmuş ve Gümülcine’de yaşıyorlar.

Kazada hayatını kaybeden Gümülcine kökenli hemşirenin cenazesi, şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte, Rodop bölgesindeki bir mezarlıkta defnedilebilir.

Libya’daki sel felaketine yardım amacıyla gönderilen Yunan ekibi dün feci bir trafik kazası geçirmiş ve kazada Yunan insani yardım ekibinden 5 kişi hayatını kaybetmişti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Üniversite Kampüsü Dışında Yangın

Gümülcine’de Trakya Dimokritos Üniversitesi Kampüsünün ikinci girişinin dışında, Çepelli (Mishos) köyü yönündeki yolda yangın çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...