Ahçıoğlu: Miçotakis'i yenebilirim, SYRIZA'yı iktidara taşıyabilirim - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ahçıoğlu: Miçotakis’i yenebilirim, SYRIZA’yı iktidara taşıyabilirim

SYRIZA Partisi Genel Başkan adayı Efi Ahçıoğlu, Yunanistan’da daha iyi bir gelecek için mücadele etmek istediğini ve SYRIZA’yı iktidara geri döndürmek için aday olduğunu söyledi.

Efi Ahçıoğlu, Kathimerini gazetesine verdiği mülakatta, Başbakan Kiryakos Miçotakis’i neoliberal bir durumu normallik olarak tesis etmeye çalışmakla ve “korku ve sıfır beklenti toplumuna yatırım yapmakla” suçladı.

SYRIZA Partisi Başkan adayı Ahçıoğlu, Miçotakis hükümetini, eşitsizlikleri artırmak, kamu hizmetlerini azaltmak ve sosyal korumayı zayıflatmakla eleştirdi. Başbakan’ı, “Yunan halkını korkutmak ve onları pasifize etmek için” bir kampanya yürütmekle de suçladı.

Ahçıoğlu, SYRIZA’nın siyasi vizyonunun, “net yeniden dağıtım politikaları yoluyla eşitsizlikleri azaltmak, dinamik bir ekonomi inşa etmek, kamu altyapısı yoluyla güvenlik ve sağlık, eğitim, sosyal koruma ve açıkça düzenlenmiş bir işgücü piyasasında yüksek kaliteli kamu hizmetleri sağlamak” olduğunu söyledi.

SYRIZA’nın, “solun kimliğini ve değerlerini korurken, mümkün olan en geniş kitleye hitap etmek istediğini” söyleyen Efi Ahçıoğlu, “Yunan toplumunun mümkün olduğunca büyük bir kısmıyla konuşmaya, onları etkilemeye ve onları ikna etmeye çalışıyoruz” dedi.

Ahçıoğlu, SYRIZA’nın liderliği için yarışan diğer adaylarla ilgili olarak, “her birimizin kişiliğiyle, geçmişiyle, siyasi pozisyonuyla, örgütsel önerisiyle yarışıyoruz ve mümkün olan en fazla sayıda katılımcıyı ikna etme iddiasındayız” ifadelerini kullandı.

SYRIZA‘nın genel başkanlığını kazanması halinde Ahçıoğlu, , Miçotakis hükümetini devirmek için çalışacağını belirtirken, “Yunan halkının daha iyi bir geleceği hak ettiğini düşünüyorum ve bunu başarmak için SYRIZA’yı yeniden iktidara taşıyacağım” dedi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Stefanos Kasselakis askere gidiyor: 20 gün askerlik yapacak

SYRIZA’nın yeni Başkanı Stefanos Kasselakis askere gitmediği için yasanın öngördüğü üzere 20 gün boyunca orduda görev yapacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Kasselakis Hızlı Öğrenen Biri

Eski Başbakan ve SYRIZA’nın eski lideri Aleksis Çipras, partinin yeni genel başkanı seçilen Stefanos Kasselakis ile görüşmesi sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Devamını oku...