Yunanistan'da Kış İndirimleri Şubat Sonuna Kadar Devam Ediyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Kış İndirimleri Şubat Sonuna Kadar Devam Ediyor

Yunanistan’da kış indirimleri dönemi Şubat ayı sonuna kadar devam edecek. Tüccarlar bu yılın iki aylık cirosunun geçen yılın aynı dönemine kıyasla 6 milyar evroyu aşmasını umuyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Düzenli kış satışları sırasında, tüketicilerin tercihleri giyim ve ayakkabı gibi kişisel ve ailevi alımlara odaklanıyor.

Yunanistan Kalkınma Bakanlığı Gözetiminde yanıltıcı indirimler ve tüketiciyi aldatma olasılığına karşı yoğun ve sürekli kontroller gerçekleştiriyor. Bu sayede tüketicilerin güven içinde alışveriş yapmaları sağlanıyor.

İndirimler Nasıl Hesaplanıyor?:

2023’ten itibaren yürürlüğe giren mevzuata göre, indirimlerin önceki 30 günün en düşük fiyatı üzerinden hesaplanması gerekiyor. Bu uygulama, tüketicilerin daha şeffaf ve adil indirimlerden yararlanmasını amaçlıyor.

İhlallere Ağır Cezalar

Yanıltıcı indirim yapanlara ve iskonto ve fiyat indirimlerine ilişkin kuralları ihlal eden işletmelere, yıllık cironun %1’ine eşit miktarda ve en az 10.000 evro para cezası uygulanıyor. Yanıltıcı indirimler tespit edilirse, cezalar yıllık cironun %2’sine ve en az 20.000 evroya çıkabiliyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...