Yunanistan'da kış indirimleri başladı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da kış indirimleri başladı

Yunanistan‘da 9 Ocak Pazartesi günü 2023’ün ilk büyük indirim sezonu başladı. İndirimler 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Bu yılki kış indirim dönemi, ara indirim dönemlerinin kaldırılmasından sonra da ilk kez yapılacak. Kış indirim sezonu 28 Şubat 2023 tarihine kadar sürecek.

Gümülcine (Komotini) Ticaret Derneği Başkanı Kiki Konstantinidu’nun belirttiğine göre, Gümülcine çarşısı, yeni yıla olumlu bir işaretle başlayabilmeleri için iyi bir satış dönemini dört gözle bekliyor.

Tatillerde alışverişlerin temel ihtiyaçlarla sınırlı olduğunu kaydeden Konstantinidu, mağazaların promosyonlar, indirimler ve fırsatlar sunduğununu, ancak yine de cirolarının normalden az iyi olduğunu kaydetti.

Hem Noel hem de Yeni Yıl döneminde pazardaki hareketlilik sadece son iki veya üç günle sınırlıydı ve ağırlıklı olarak aile sofrasının ürünleri ve aynı zamanda günlerin ‘kahramanları’ olan çocuklara hediyeler alınarak geçirildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler Traktörlerle Meclis Önünde Gecelediler

Atina’nın kalbi Sintagma Meydanı, Yunanistan genelinden gelen çiftçilerin protesto eylemlerine sahne oldu. Parlamento önünde traktörleriyle geceyi geçiren çiftçiler, tarımsal taleplerin karşılanması çağrısında bulundu.
Devamını oku...