Batı Trakya'da Yoksullukla Mücadele Gözlemevi Kuruluyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da Yoksullukla Mücadele Gözlemevi Kuruluyor

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya ve Trakya (DMT) Eyaleti, yoksulluk ve yoksulluk riski konularında Eurostat listelerinde sıklıkla Avrupa Birliği içinde en alt sıralarda yer alıyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

DMT Eyalet Meclsi’nde yapılan toplantıda Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesel Sosyal İçerme Gözlemevi’nin oluşturulmasına karar verildi. Bu karar, bölgedeki sosyal entegrasyon ve sosyal uyum politikalarının koordinasyonu, yoksulluk durumunun izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor.

Eyalet Başkan Yardımcısı Aleksandros Panayotidis, Gümülcine merkezli Gözlemevinin kurulması için gerekli tüm prosedürlerin başlatıldığını duyurdu. Panayotidis, “öncekilerin 7 yılda yapamadığını biz 3 ayda yapacağız” dedi.

Yoksulluğun Azaltılması İçin Bölgesel Eylem Planı Gözlemevinin, ESPA aracılığıyla personel istihdam ederek faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Bu adım, bölgede yoksulluğun azaltılması ve sosyal politikalarda iyileştirmeler yapılması için temel oluşturmayı amaçlıyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros'taki Yunan Radyo İstasyonu Sahipleri Yunan-Türk Frekansları Arasındaki Karışıklığa Çözüm İstedi

Batı Trakya’nın Evros ilinde, Yunan ve Türk radyo frekanslarının karışması nedeniyle Yunan yerel radyo istasyonu sahipleri, Yunanistan Dijital Reform Bakanı Dimitris Papastergiu’ya başvurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Çiftçilerinden Kipi Sınır Kapısı'nda 4 Saatlik Barikat

Batı Trakya’nın Evros ilçesinde çiftçiler, Yunanistan genelindeki protesto hareketine güçlü bir katılım göstererek, Türkiye ile Yunanistan arasındaki geçiş noktalarından Kipi Sınır Kapısı’nı dört saat süreyle trafiğe kapatma kararı aldı.
Devamını oku...