Dedeağaç Hastanesi'ne Yeni Bilgisayarlı Tomografi Cihazı Geldi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç Hastanesi’ne Yeni Bilgisayarlı Tomografi Cihazı Geldi

Dedeağaç Hastanesi, onkoloji hastalarına sunulan sağlık hizmetlerini iyileştirmek adına önemli bir adım attı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Hastanenin Genel Müdürü Vangelis Roufos, yeni bir bilgisayarlı tomografi tarayıcısının hastaneye teslim edildiğini ve başarıyla kurulduğunu duyurdu. Bu yeni cihaz, Dedeağaç Üniversite Hastanesi’nde simüle radyoterapi tedavileri için kullanılmaya başlandı.

Roufos, bu yeni cihazın tedarikinin ESPA programı aracılığıyla gerçekleştiğini belirtti. Yeni bilgisayarlı tomografi tarayıcısı, onkoloji hastalarının tanı ve tedavi süreçlerinde büyük önem taşıyor. Bu teknolojik yatırım, hastanenin sağlık hizmetlerindeki kalitesini artırarak, hasta memnuniyetini de yükseltmeyi hedefliyor.

Yeni Çamaşır Makineleri ve Kurutucular

Dedeağaç Hastanesi‘nde yapılan iyileştirmeler sadece tıbbi cihazlarla sınırlı kalmıyor. Hastaneye, sırasıyla 200 ve 90 kg kapasiteli iki yeni çamaşır makinesi ile her biri 60 kg kapasiteli 3 kurutucu da teslim edildi. Bu yeni ekipmanlar, hastanenin mevcut çamaşırhane tesislerindeki eski makinelerin yerini alacak.


Dedeağaç Hastanesi‘nin onkoloji hastalarının tedavisinde kullanılacak yeni bilgisayarlı tomografi tarayıcısı, hastaların tanı ve tedavi süreçlerine büyük katkı sağlayacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Dışişleri Bakanı Gerapetritis'ten Çağrı: 'Türkiye İle Konuşmak Zorundayız. Her Zaman Silah Zoruyla Hareket Edemeyiz'

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Gerapetritis, “Türkiye ile konuşmak zorundayız. Her zaman silah zoruyla hareket edemeyiz” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç'ta Trajik İş Kazası: Merdivenden Düşerek Yaşamını Yitirdi

Dedeağaç’ta yürekleri sızlatan bir iş kazası meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir catering işletmesinde çalışan 54 yaşındaki adam, Çarşamba günü öğleden sonra gerçekleşen talihsiz olay sonucu hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dimetoka'da Ölen 4 Aylık Bebeğin Otopsi Raporu Açıklandı: 'Süt Aspirasyonu'

Dimetoka’da yaşanan acı olay, bir ailenin 4 aylık bebeğinin trajik ölümüyle sonuçlanmıştı. Otopsi raporu, bebeğin ölümünün solunum yoluna süt kaçması sonucu meydana geldiğini ortaya çıkardı.
Devamını oku...