Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.

‘Kathimerini’nin haberine göre, bankalar, örneğin süpermarketlerin dışında veya çok katlı mağazalarda bulunan sat-off otomatik işlem makinelerini satmayı düşünüyorlar.

Ayrıca, ATM makinelerinin Yunanistan’ın çeşitli uzak bölgelerinde, yoğun veya ticari yerler ve çok sayıda turist trafiği olan yerler hariç, ‘kaybolacağı’ aktarılıyor.

Öte yandan hastaneler, uzak belediye noktaları veya uzak adalar gibi, bankaların ticari menfaati olmayan ve vatandaşlara hizmet eden yerlerden ise kaldırılmayacağı vurgulanıyor.

Söz konusu ATM ağlarının, makinelerinin artan bakım maliyetleri nedeniyle bankalara zarar verdiği belirtilirken, bu ‘kapatma’ işlemine ilk girecek olanın Pireos Bankası olması bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Muhalefet Partileri Erdoğan'ın ziyaretini nasıl gördü?

Yunanistan’da muhalefet partileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Parlamentosu'nda Yeni Vergi Kanunu Yasası Kabul Edildi

Yunanistan Parlamentosu, ülkenin vergi sistemini kökten değiştirecek yeni bir yasa tasarısını 158 “evet” oyuna karşılık 140 “hayır” oyu ile prensipte kabul etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Isınma Yardımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor: Ödeme Takvimi Açıklandı

Yunanistan’da kış aylarında vatandaşlara sunulan ısınma yardımı için başvuru süreci bugün, 8 Aralık Cuma günü sona eriyor.
Devamını oku...