Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.

‘Kathimerini’nin haberine göre, bankalar, örneğin süpermarketlerin dışında veya çok katlı mağazalarda bulunan sat-off otomatik işlem makinelerini satmayı düşünüyorlar.

Ayrıca, ATM makinelerinin Yunanistan’ın çeşitli uzak bölgelerinde, yoğun veya ticari yerler ve çok sayıda turist trafiği olan yerler hariç, ‘kaybolacağı’ aktarılıyor.

Öte yandan hastaneler, uzak belediye noktaları veya uzak adalar gibi, bankaların ticari menfaati olmayan ve vatandaşlara hizmet eden yerlerden ise kaldırılmayacağı vurgulanıyor.

Söz konusu ATM ağlarının, makinelerinin artan bakım maliyetleri nedeniyle bankalara zarar verdiği belirtilirken, bu ‘kapatma’ işlemine ilk girecek olanın Pireos Bankası olması bekleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...