Gümülcine Devlet Hastanesi’ne 1 milyon evro geliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Devlet Hastanesi’ne 1 milyon evro geliyor

Gün geçtikçe eskiyen ve yeni hastane yapımını bekleyen Gümülcine Hastanesi’ne bir milyon evroluk ödenek yarıldı.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’un kararıyla, Eyalet Başkanlığının sınırları içerisinde bulunan Kavala, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç Hastanelerine modern tıbbi ekipman tedariği için ESPA kaynaklarından 5,395,000 € tutarında ödenek yapılacağı bildirildi.

Eyalet Başkanı Hristos Metios Gümülcine Hastanesine yaptığı ziyarette Gümülcine Hastanesi Müdürü  Magda Yamoustari ile bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan açıklamada “gerçekleştirilen görüşmede Gümülcine Hastanesi’nin iç mekanlarının iyileştirilmesi ve bu yöndeki ihtiyaçlar ele alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanlığındaki devlet hastanelerine için ESPA Programı kapsamında aktarılacak kaynaklar şu şekilde sıralandı.

Yoğun bakım üniteleri, solunum cihazları, hasta izleme sistemleri, anestezi cihazları, moleküler analiz sistemleri de dahil olmak üzere Kavala Hastanesinde 2.315.000 Euro,

Elektrikli yataklar, solunum maskeleri ve temizlik cihazları için İskeçe Hastanesi’nde 1.630.000 €

Yoğun bakım üniteleri için solunum cihazları ve maskeleri, ultrason tarayıcıları, ameliyat masaları, anestezi üniteleri, mobil kan toplama ünitesi teçhizatı için Komotini Hastanesi’nde 1.000.000€

Gastroskop, kolonoskopi, enteroskop, ultraso  cihazları için Dedeağaç Üniversite Hastanesi Sindirim Endoskopi Bölümü ihtiyaçların karşılanması amacıyla Dedeağaç Hastanesi’ne 450.000 € kaynak aktarılacağı açıklandı.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Gümülcine Hastanesini ziyareti kapsamında Kan Bağışı Departmanına da ziyaret etti. Eyalet Başkanı ziyareti kapsamında Kan Bağışı Bölüm Başkanı Marianna Andreadou’nun yanı sıra hastanenin Anesteziyoloji Müdürü, Hastane Bilimsel Konseyi Başkanı ve Bölüm Başkan Yardımcısı ile de birer görüşme gerçekleştirdi.  Eyalet Başkanı Metios, Gümülcine Kan Bağışı Departmanı’nın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'deki Eski Camii Şerif'te İç Tadilat Çalışmaları Başladı

Gümülcine’nin tarihi yapısı Eski Camii Şerif, Vakıflar İdaresi tarafından yürütülen iç tadilat çalışmalarına sahne oluyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'de Arabanın Kaputunda Şaşırtıcı Misafir!

Gümülcine’de (Komotini) normalde görmeye alışkın olmadığımız bir olay yaşandı. Gümülcineli vatandaşın aracının kaputunda nadir görülen bir engerek yılanı bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalkanca'da İş Kazası: Ağır Yaralanan Adam Dedeağaç Hastanesine Kaldırıldı

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’ne bağlı Kalkanca (İfestos) mahallesinde yaşanan iş kazası sonrası ağır yaralanan adam Dedeağaç hastanesine kaldırıldı.
Devamını oku...