Stefanos Kasselakis askere gidiyor: 20 gün askerlik yapacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Stefanos Kasselakis askere gidiyor: 20 gün askerlik yapacak

SYRIZA‘nın yeni Genel Başkanı Stefanos Kasselakis askere gitmediği için yasanın öngördüğü üzere 20 gün boyunca orduda görev yapacak.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Stefanos Kasselakis‘e yakın kaynaklar ne zaman olacağını belirtmeksizin SYRIZA’nın yeni liderinin askerlik görevini 20 gün yaparak tamamlayacağını söylediler.

Kasselakis’in bu 20 gün boyunca sınır bölgesinde bile Yunan kışlasında görev yapmaya kararlı olduğu bildiriliyor. Bir sonraki asker dağıtımı Kasım ayında yapılacak.  

Stefanos Kasselakis 14 yaşından beri yurtdışında bulunuyor ve bugüne kadar askerlik vazifesini yerine getirmek için Yunanistan‘a gelmemişti. Henüz 45 yaşına gelmediği ve Yunanistan‘a döndüğü için askeri yükümlülükleri tamamen yeniden yürürlüğe girdi.

Bununla birlikte, yasalar kişi 35 yaşına ulaşmışsa 20 gün askere giderek hizmet edebilmesini ve geri kalan hizmetini ise aylık 810 evro karşılığında satın alabilmesi imkanını sağlıyor.

Stefanos Kasselakis Yunanistan‘a döndüğü gün itibariyle 6 ay içinde askeriyeye rapor vermesi gerekiyor. Kasselakis 3 aylık bir uzatma almış durumda hala 6 ayı var.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...