İskeçe'de Filistin Dayanışması İçin Eylem Düzenleniyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de Filistin Dayanışması İçin Eylem Düzenleniyor

İskeçe kentinde, Filistin halkıyla dayanışma amacı taşıyan bir konser etkinliği düzenlenecek.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

İskeçe Özel ve Ticari Çalışanlar Birliği’nin organizasyonuyla 14 Kasım Salı günü saat 19:00’da merkez meydanda gerçekleştirilecek etkinlik, şehrin işçi sendikaları ve kitle örgütlerinin de desteğiyle yapılacak.

Etkinlik, 1967 sınırları içinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin devleti talebiyle Filistin halkının yanında durma çağrısında bulunuyor. Organizatörler, Yunan hükümetinin İsrail’e sürekli destek verdiğini ve bu duruşla Filistin’in işgalini dolaylı olarak tanıdığını eleştiriyor.

İskeçe’deki Gazze ile dayanışma konseri, Filistin bayrağının yanı sıra Yunan bayrağının da taşınacağı bir platform olacak. Katılımcılar, Filistin halkının adalet mücadelesini güçlendirmek, BM kararları temelinde Filistinli mültecilerin evlerine dönüş hakkını savunmak ve İsrail hapishanelerindeki Filistinli siyasi tutukluların serbest bırakılması için çağrı yapacak.

Etkinliğe İskeçe ELME, İskeçe Öğretmenler Derneği, Adli Memurlar Derneği, Öğrenci Derneği ve Yatılı Öğrenciler Derneği gibi birçok örgüt destek veriyor. Katılımcılar, “Katliamı şimdi durdurun!” ve “1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devleti hemen tanınsın!” gibi taleplerle bir araya gelecek. Ayrıca, Yunanistan‘ın bu katliama dahil olmaması çağrısında bulunulacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe'de Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti, Üç Kişi Yaralandı

İskeçe’de 31 Mayıs Cuma gecesi meydana gelen trafik kazasında bir genç hayatını kaybetti, üç kişi de yaralandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Burhan Baran'dan Fenerbahçeliler Derneği Hakkında Basın Açıklaması

İskeçe Bağımsız Milletvekili Burhan Baran, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği hakkında verilen kapatma kararıı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Devamını oku...