İskeçe'de Filistin Dayanışması İçin Eylem Düzenleniyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de Filistin Dayanışması İçin Eylem Düzenleniyor

İskeçe kentinde, Filistin halkıyla dayanışma amacı taşıyan bir konser etkinliği düzenlenecek.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

İskeçe Özel ve Ticari Çalışanlar Birliği’nin organizasyonuyla 14 Kasım Salı günü saat 19:00’da merkez meydanda gerçekleştirilecek etkinlik, şehrin işçi sendikaları ve kitle örgütlerinin de desteğiyle yapılacak.

Etkinlik, 1967 sınırları içinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin devleti talebiyle Filistin halkının yanında durma çağrısında bulunuyor. Organizatörler, Yunan hükümetinin İsrail’e sürekli destek verdiğini ve bu duruşla Filistin’in işgalini dolaylı olarak tanıdığını eleştiriyor.

İskeçe’deki Gazze ile dayanışma konseri, Filistin bayrağının yanı sıra Yunan bayrağının da taşınacağı bir platform olacak. Katılımcılar, Filistin halkının adalet mücadelesini güçlendirmek, BM kararları temelinde Filistinli mültecilerin evlerine dönüş hakkını savunmak ve İsrail hapishanelerindeki Filistinli siyasi tutukluların serbest bırakılması için çağrı yapacak.

Etkinliğe İskeçe ELME, İskeçe Öğretmenler Derneği, Adli Memurlar Derneği, Öğrenci Derneği ve Yatılı Öğrenciler Derneği gibi birçok örgüt destek veriyor. Katılımcılar, “Katliamı şimdi durdurun!” ve “1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devleti hemen tanınsın!” gibi taleplerle bir araya gelecek. Ayrıca, Yunanistan‘ın bu katliama dahil olmaması çağrısında bulunulacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...