Gümülcine'de Planlanan Gazze Dayanışma Gösterisi Hava Koşulları Nedeniyle Ertelendi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Planlanan Gazze Dayanışma Gösterisi Hava Koşulları Nedeniyle Ertelendi

Gümülcine‘de 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleşmesi planlanan “Filistin Halkıyla Dayanışma Gösterisi” yağmur nedeniyle yapılamadı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Gümülcine şehir meydanında cumartesi günü saat 12:00’de bir araya gelen küçük bir grup, gösterinin önümüzdeki günlerde yeniden düzenleneceğini duyurdu.

Şehir meydanındakilere açıklama yapan Gümülcine Özel Sektör Çalışanları Birliği Başkanı Vangelis Evangelopulos, Filistin halkına olan desteğini yineleyerek, “Bugünkü yağmura rağmen Gümülcine şehir meydanından mesajımızı gönderiyoruz. Filistin’e özgürlük. Batı, ABD ve AB’nin yardımıyla yapılan sykırıma son verilmelidir. 1967 sınırlarına sahip ve başkenti Doğu Kudüs olan özgür bir Filistin’i destekliyoruz” dedi. Evangelopulos, İsrail saldırılarında 11 – 12 bin civarında kadın ve çocuğun hayatını kaybettiğini belirtti ve Yunanistan‘ın bu savaşa doğrudan veya dolaylı olarak katılmasına karşı olduklarını vurguladı. Ayrıca, Yunan hükümetinin Amerikalılara askeri üsleri açarak bu saldırılara dolaylı destek verdiğini ifade etti.

Evangelopulos, halka Gazze için önümüzdeki günlerde yeniden planlanacak gösteriye katılma çağrısında bulunarak, bu konuda duyarlılık gösterilmesinin önemini vurguladı.

Foto: Radikal

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'de Çiftçilerden Tarım Politikasına Traktörlü Tepki

Gümülcineli çiftçiler, yeni Ortak Tarım Politikası’nın (KAP) getirdiği kısıtlamalara tepki göstermek için seferber oldular.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine ve Dedeağaç'ta 'Mahalle Dadıları' Programı Hayata Geçiyor

Gümülcine Belediyesi, aileleri ve küçük çocukları desteklemek amacıyla hayata geçirilen “Mahalle Dadıları” programının pilot uygulamasına katılan seçkin belediyeler arasında yer alıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gazze'de 4 Günlük Ateşkes Başladı: İnsani Ara ve Rehine Takası Anlaşması

Gazze Şeridi’nde yaşanan gerginliğe dört günlük bir mola veriliyor. Bugün sabah 08.00 itibariyle başlayan ateşkes, hem Gazze’nin kuzeyini hem de güneyini kapsayacak.
Devamını oku...