Gümülcine'ye İnşa Edilecek Yeni Hastane Tanıtıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’ye İnşa Edilecek Yeni Hastane Tanıtıldı

Gümülcine kenti sağlık hizmetlerinin erişimini ve kalitesini artırmayı hedefleyen yeni hastane projesine ev sahipliği yapacak.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Stavros Niarhos Vakfı‘nın özel bağışıyla ve Uluslararası Sağlık Girişimi’nin bir parçası olarak şehre yeni bir genel hastane inşa edilecek. Yeni Gümülcine Hastanesi, Doğu Makedonya, Batı Trakya ve özellikle de Rodop ili sakinlerine hizmet vermek amacıyla kurulacak.

Projede, uluslararası üne sahip mimar Renzo Piano’nun imzası bulunuyor. Piano, Stavros Niarhos Vakfı ile birlikte, en yüksek çevresel standartlara uygun ve esasen insan merkezli bir yaklaşımla dünya standartlarında bir hastane yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu büyük projenin detayları, 1 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 18:00’de REX Tiyatrosu’nda düzenlenen bir sunum-müzakere etkinliğiyle kamuoyuna tanıtıldı. Etkinliğe Yunanistan Sağlık Bakan Yardımcısı Marios Themistokleus katılırken, Niarhos Vakfı Başkanı Andreas Drakopoulos da canlı bağlantı aracılığıyla katılımcılara hitap etti.

Stavros Niarhos Vakfı‘nın yaptığı açıklamada, “İnşaatın başlamasından kısa bir süre önce ve yerel toplumla iletişimimizi açık tutma taahhüdümüze sadık kalarak, tüm halkımızı bu önemli etkinliğe davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi ‘Matematik Her Yerde’ Festivalinde Göz Doldurdu

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Lisesi, 17-18 Nisan tarihlerinde Yunanistan Bilim ve Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen 4. Çevrim İçi Öğrenci Matematik Festivali’ne katılarak, matematiğin günlük hayatta ne kadar önemli olduğunu vurguladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Belediye Otoparkında Ücretlere Zam Geldi

Gümülcine Belediyesi’ne ait olan ve ihaleyle işletimi özel şirkete devredilen otoparkta ücretlere zam geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Karnaval Geçit Töreni Bu Akşam!

Gümülcine kenti bu akşam düzenlenecek Gümülcine Karnavalı Geçit Töreni ile renklerin, müziğin ve eğlencenin başkenti olmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...