Whatsapp'tan grup sohbetlerine 'belki' güncellemesi - Azınlıkça
Yaşam

Whatsapp’tan grup sohbetlerine ‘belki’ güncellemesi

Dünyaca ünlü Whatsapp uygulamasında, yüzlerce belki binlerce kişinin yer aldığı grup sohbetlerinde tanımadığımız kişilerin telefon numaramızı görmesi sıklıkla şikayet edilen bir konuydu. Soruna çözüm geldi.

Şikayetlere nihayet kulak veren Whatsapp yönetimi, yeni güncellemesiyle grup sohbetlerinde telefon numarasını kaldırdı. Rehberinizde olmayan kişiler gruplarda artık ‘Belki’ ibaresiyle görünecek.

Dünya genelinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, grup sohbetleri için ‘Belki’ özelliğini getirdi. Whatsapp gruplarındaki tanımadığınız kişilerin ismini görüntüleyebileceksiniz.

Grup katılımcıları arasında rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler şimdiye kadar numaraları ile görünüyordu. Fakat artık kayıtlı olmayan kişiler mesaj bildirimlerinde numaralarının yerine hesap adlarıyla görüntülenecek.

Bilinmeyen numaralar için yeni bir düzenleme yapan Whatsapp; iOS, Android ve masaüstü (web) kullanıcıları için yeni bir özellik yayınladı.

Mesaj bildirimlerinde numarası kayıtlı olmayan kişiler ‘Belki… (hesap adı)’ olarak görünmeye başladı.

Bu özellik, alıcının, numarayı yeni bir kişi olarak kaydetmesine gerek kalmadan bilinmeyen kişinin kim olduğunu anlamasını kolaylaştırıyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp gruplarına son kullanma tarihi özelliği geliyor

WhatsApp, kullanıcıların grup konuşmalarına son kullanma tarihi belirlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu anda iOS beta sürümünde test ediliyor ve yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.
Devamını oku...
Yaşam

Whatsap'ta silinen mesajlar geri gelebilecek

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yöneticisi Will Cathcart, WhatsApp uygulamasında yanlışlıkla silinen mesajları geri almayı sağlayan yeni bir özellik getirdiklerini açıkladı.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp'ta 'çevrimiçi' görünmemek mümkün olacak

WhatsApp, ‘çevrimiçi’ bilgisini gizlemek isteyen kullanıcılar için yeni özelliğini beta sürümüne ekledi. Özellik yakında tüm telefonlarda kullanılabilir hale gelecek.
Devamını oku...