WhatsApp'ta 'çevrimiçi' görünmemek mümkün olacak - Azınlıkça
Yaşam

WhatsApp’ta ‘çevrimiçi’ görünmemek mümkün olacak

WhatsApp, ‘çevrimiçi’ bilgisini gizlemek isteyen kullanıcılar için yeni özelliğini beta sürümüne ekledi. Özellik yakında tüm telefonlarda kullanılabilir hale gelecek.

WhatsApp üzerinden profil fotoğrafı, durum ve son görülme gibi kısımlar kullanıcılar tarafından gizlenebiliyor, ancak ‘çevrimiçi’ olma bilgisi gizlenemiyordu. WhatsApp, çevrimiçi görünmemeyi mümkün kılan özelliği, beta sürümüne ekledi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin çevrimiçi durumlarını gizleyebilecek.

Hayalet mod olarak da bilinen WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği, beta test kullanıcıları arasından bazı kişilere açıldı. Kullanıcılar, WhatsApp’a giriş yaptıklarında tamamen çevrimdışı görünmeyi veya yalnızca bazı kişilere online görünmeyi seçebiliyor.

Android için WhatsApp’ın beta sürümleri olan 2.22.20.07 ve 2.22.20.9 güncellemelerinde ‘çevrim içi gözükmeyi gizleme’ özelliğinin gelmesi bekleniyor.

WhatsApp uygulaması üzerinden ‘gizlilik ayarları’ bölümünde ‘son görülme ve çevrimiçi’ ifadesini görebilen kullanıcılar; son görülme bilgisini ‘hiç kimse’ olarak ayarlayıp, ‘son görülme ile aynı’ seçeneğini seçtikten sonra ‘son görülme ve çevrimiçi’ bilgilerini gizleyebilecekler.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp'te aylar önceki mesaj silinebilir mi?

Facebook şirketlerine bağlı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gönderilen mesajların herkesten silinebilmesi özelliğinin kapsamını genişletti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü: Saatlerdir girilemiyor

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü. Saat 18.44’ten beri sahiplerinin aynı olduğu üç sosyal medya platformuna da hizmet sağlanamıyor.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp'ta tasarım değişikliği: Yeni görüntüsü sızdı

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıları için yeni bir tasarıma geçiyor.
Devamını oku...