WhatsApp'ta 'çevrimiçi' görünmemek mümkün olacak - Azınlıkça
Yaşam

WhatsApp’ta ‘çevrimiçi’ görünmemek mümkün olacak

WhatsApp, ‘çevrimiçi’ bilgisini gizlemek isteyen kullanıcılar için yeni özelliğini beta sürümüne ekledi. Özellik yakında tüm telefonlarda kullanılabilir hale gelecek.

WhatsApp üzerinden profil fotoğrafı, durum ve son görülme gibi kısımlar kullanıcılar tarafından gizlenebiliyor, ancak ‘çevrimiçi’ olma bilgisi gizlenemiyordu. WhatsApp, çevrimiçi görünmemeyi mümkün kılan özelliği, beta sürümüne ekledi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin çevrimiçi durumlarını gizleyebilecek.

Hayalet mod olarak da bilinen WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği, beta test kullanıcıları arasından bazı kişilere açıldı. Kullanıcılar, WhatsApp’a giriş yaptıklarında tamamen çevrimdışı görünmeyi veya yalnızca bazı kişilere online görünmeyi seçebiliyor.

Android için WhatsApp’ın beta sürümleri olan 2.22.20.07 ve 2.22.20.9 güncellemelerinde ‘çevrim içi gözükmeyi gizleme’ özelliğinin gelmesi bekleniyor.

WhatsApp uygulaması üzerinden ‘gizlilik ayarları’ bölümünde ‘son görülme ve çevrimiçi’ ifadesini görebilen kullanıcılar; son görülme bilgisini ‘hiç kimse’ olarak ayarlayıp, ‘son görülme ile aynı’ seçeneğini seçtikten sonra ‘son görülme ve çevrimiçi’ bilgilerini gizleyebilecekler.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Whatsapp'tan grup sohbetlerine 'belki' güncellemesi

Dünyaca ünlü Whatsapp uygulamasında, yüzlerce belki binlerce kişinin yer aldığı grup sohbetlerinde tanımadığımız kişilerin telefon numaramızı görmesi sıklıkla şikayet edilen bir konuydu. Soruna çözüm geldi.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp gruplarına son kullanma tarihi özelliği geliyor

WhatsApp, kullanıcıların grup konuşmalarına son kullanma tarihi belirlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik şu anda iOS beta sürümünde test ediliyor ve yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.
Devamını oku...
Yaşam

Whatsap'ta silinen mesajlar geri gelebilecek

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yöneticisi Will Cathcart, WhatsApp uygulamasında yanlışlıkla silinen mesajları geri almayı sağlayan yeni bir özellik getirdiklerini açıkladı.
Devamını oku...