Yaşam

WhatsApp için masaüstünden ‘sesli ve görüntülü arama’ özelliği geldi

Son dönemde gizlilik kurallarıyla ilgili değişikliğe gideceğini açıkladığı için tepkilerle karşılaşan WhatsApp uygulaması masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli arama özelliği getirdi.

WhatsApp, koronavirüs sürecinde popülerleşen ve rakiplerinin kullandığı masaüstü video konferans uygulamasına karşı yeni bir adım attı. Buna göre WhatsApp’ın bilgisayarda kullanılan masaüstü uygulamasına görüntülü ve sesli arama özelliği geldi.

Şirketten yapılan açıklamada kullanıcıların artık bu masaüstü uygulamalar üzerinden de sesli ve görüntülü aramalar yapabileceklerini belirtti. 

Şirketten gizlilik kaygılarına ilişkin de açıklama geldi. Buna göre WhatsApp, masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini, bu görüntülere ulaşılamayacağını belirtti.

WhatsApp’ın masaüstü sürümüne getirilen sesli ve görüntülü arama özelliği, şu an için yalnızca birebir aramalar için geçerli.

Uygulama henüz birden fazla kişiyi aramayı desteklemiyor.

sss

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp’tan yeni açıklama: Kararımızı değiştirmedik

WhatsApp’ın uygulamasına gelmesi beklenen ancak tepkiler sonrası ertelenen Facebook ile bilgi paylaşımı kararı ile ilgili yeni açıklama geldi.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi değişikliklerini erteledi

Facebook şirketleri arasında güvenli yazışma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp şirketi, AB dışındaki kullanıcılarına zorunlu hale getirdiği yeni gizlilik sözleşmesini ertelediğini açıkladı.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp’ın zorunlu paylaşım şartına AB’deki kullanıcılar için istisna

WhatsApp artık kendi kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsa ana şirketi Facebook ile bilgi paylaşmalarını kabul etme şartı getiriyor.
Devamını oku...