Bugün Soğuk, Şiddetli Rüzgar ve Dağlık Bölgelere Kar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bugün Soğuk, Şiddetli Rüzgar ve Dağlık Bölgelere Kar

Ulusal Hava Durumu Servisi, Cumartesi günü için Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi’nde şiddetli hava koşulları konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji raporlarına göre, bölge öğle saatlerinden itibaren soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek ve sıcaklık 8-10 santigrat derece düşecek. Özellikle orta ve kuzey anakara bölgelerinde kar yağışı beklenirken, Ege Denizi’nde de sert kuzey rüzgarları hakim olacak.

Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren Doğu Makedonya ve Trakya’nın dağlık bölgelerinde kar yağışı beklenirken, yarı dağlık alanlarda da kar yağışı öngörülüyor. Pazar sabah saatlerinden itibaren Batı Trakya’nın dağlık kesimlerinde ve Makedonya’da kar yağışının durması bekleniyor.

Ancak, Cumartesi öğleden sonra ve Pazar sabahın erken saatlerine kadar bölgede şiddetli yağmur ve gök gürültülü fırtına riski bulunuyor. Vatandaşlar, sel ve yol geçiş durumlarına ilişkin en güncel bilgiler için Yunan Polisi’nin web sitesini (www.astynomia.gr) takip edebilirler.

Bu şiddetli hava koşullarında güvende kalma ve korunma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi ve talimat için ise vatandaşlar Sivil Savunma Genel Sekreterliği’nin web sitesini (https://civilprotection.gov.gr/odigies-prostasias) ziyaret edebilirler. Halkın güvenliği ve refahı için yetkililer, vatandaşların uyarıları dikkate almasını ve gerekli önlemleri almasını tavsiye ediyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Beklenen Hava Değişikliği: Pazar Günü Yağışlar Geliyor

Ulusal Meteoroloji Servisi’nin (EMY) Direktörü ve deneyimli meteoroloji uzmanı Kolidas, Yunanistan’ı etkisi altına alacak hava değişikliğine dair son tahminlerini paylaştı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Ulusal Meteoroloji Servisi'nden Yeni Bülten: Attika'ya Kar Yağışı Bekleniyor

Yunanistan genelinde soğuk hava dalgası etkisini sürdürüyor. Sıcaklıkların düşmesi, kar yağışları, sert kuzey rüzgarları, şiddetli yağmur ve gök gürültülü fırtınaların yaşanması beklenen bölgeler arasında Attika da bulunuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Soğuk Hava ve Kar Yağışı Uyarısı

Yunanistan, meteoroloji uzmanlarının sert soğuklar ve kar yağışı uyarılarıyla yeni bir kötü hava dalgasının etkisi altına girmeye hazırlanıyor.
Devamını oku...