Batı Trakya Hayvan Besicileri Hak Ettikleri Ödemeleri Bekliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Hayvan Besicileri Hak Ettikleri Ödemeleri Bekliyor

Batı Trakya‘daki hayvan besicileri, 2022 yılı için hak ettikleri keçi, koyun (süt) ve sığır eti (yavru) ödemelerini hala alamadıklarını ifade ediyor.

Tahmini okuma süresi 1 dakika

Yunanistan Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı ile OPEKEPE‘nin yıl sonuna kadar yüz milyonlarca evroluk yardım ödemesi yapılacağına dair açıklamalarına rağmen, çiftçiler hâlâ elleri boş bekliyor.

Doğu Makedonya Trakya Hayvancılık Dernekleri, Yunanistan Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Lefteris Avgenakis’e bir mektup göndererek, bu adaletsizliğin düzeltilmesini talep etti. Mektupta, önceki yıllarda Ekim ayında gerçekleşen ödemelerin bu yıl yapılmadığı ve sığır doğumları için ek ödeme yapılması gerektiği belirtiliyor.

Çiftçiler, bakanlığın ve OPEKEPE’nin mali yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve bu durumun kendilerini mali zorluklarla karşı karşıya bıraktığını vurguluyor. Çiftçiler, “Biz çiftçilere karşı mali yükümlülüklerinizi zamanında ödeyin ki biz de mali yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirebilelim!” şeklinde çağrıda bulunuyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler Traktörlerle Meclis Önünde Gecelediler

Atina’nın kalbi Sintagma Meydanı, Yunanistan genelinden gelen çiftçilerin protesto eylemlerine sahne oldu. Parlamento önünde traktörleriyle geceyi geçiren çiftçiler, tarımsal taleplerin karşılanması çağrısında bulundu.
Devamını oku...