SYRIZA hayvan besicileri için destek istedi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA hayvan besicileri için destek istedi

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisinin 36 milletvekili, hayvan besicilerinin desteklenmesi yönünde Meclise soru önergesi sundu.

SYRIZA milletvekilleri, Paskalya döneminde pekçok kuzunun satılmayıp hayvan besicilerinin ellerinde kaldığını, satılanların da ucuz fiyata satıldığını, tüccarların satın alma anlaşmalarını ihlal ettiklerini, devlet kontrolü olmaksızın komşu ülkelerden hayvan eti ithal edildiğini vurguladılar.

Soru önergesinde hayvan besicilerinin bugün hayvanlarını beslemekte zorlandıkları, hayvanlarını çok ucuz fiyatlara sattıkları ve tüketicilerin de mevcut enflasyon nedeniyle alım gücü olmadığına dikkat çekiliyor.

Milletvekilleri, hükümeti sorunun aciliyetini fark etmeye ve devleti son çare alıcısı olarak hareket etmesi için inisiyatif almaya çağırırken, öte yandan Paskalya döneminde hayvanların ithalat ve ihracatına ilişkin verilerin kamuoyuyla paylaşılmasını istiyorlar.

”yan group

 

 

”Google

 

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Seçimde kırmızıya boyanan Rodop iline Miçotakis’ten tepki: ‘Belli bir aday lehine açık müdahalede bulunuldu’

Yunanistan’da ND partisi başkanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin Gümülcine. Başkonsolosluğu’nun SYRIZA Partisi milletvekili adayı Özgür Ferhat lehine seçimlere müdahale ettiğini öne sürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA’dan ND lideri Miçotakis’e Batı Trakya tepkisi

Yunanistan’da SYRIZA partisi, Batı Trakya’daki azınlığın Kiryakos Miçotakis ve ND tarafından bölünmesi riskine işaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli Hanife Kazımoğlu hâlâ bulunamadı: Yunan kanalı da arıyor

Yunanistan’da Angeliki Nikoluli’nin ünlü ‘Tüneldeki Işık’ programı, 49 yaşındaki Hanife Kazımoğlu’nun ortadan kaybolmasının gizemini ele aldı.
Devamını oku...