Pazar Günü Evros'a İlk Karın Düşmesi Bekleniyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Pazar Günü Evros’a İlk Karın Düşmesi Bekleniyor

ERT meteoroloji uzmanı Sakis Arnavutoğlu yaptığı açıklamada, Batı Trakya‘da Evros bölgesinde hafta sonu hava durumunun keskin bir şekilde değişeceğini bildirdi. İlk kar 200 metre ve üzeri rakımlı bölgelere yağacak.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Cumartesi günü için, 9 Bofor şiddetine kadar ulaşabilecek çok güçlü güney rüzgarları ve öğleden sonra geç saatlerde ile akşamın erken saatlerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü fırtınalar bekleniyor.

Arnavutoğlu, Cumartesi gece yarısından itibaren Pazar sabahının erken saatlerine kadar rüzgarların kuvvetli kuzey rüzgarlarına dönüşeceğini ve sıcaklığın 15 dereceye kadar düşeceğini belirtti. Soğuk hava dalgasının sıfırın altında derecelere yol açacağı ve ilde ilk karın 200 metre ve üzeri rakımlı bölgelere yağacağı tahmin ediliyor.

Daha alçak bölgelerde ise karla karışık yağmur beklentisi var. Arnavutoğlu, Aralık ayının ilk günlerinde daha ılıman hava koşullarının beklendiğini, ancak Pazartesi gününden itibaren yoğun hava olaylarında kademeli bir azalma olacağını ifade etti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...