Ünlü meteorolog: Bu kış daha az kar yağacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü meteorolog: Bu kış daha az kar yağacak

Yunanistan Ulusal Meteoroloji Servisi (EMY) Müdürü Thodoris Kolidas, bu kış için ilk değerlendirmelerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Ünlü meteorolog, başlıca iklim merkezlerinin kış tahminlerini genişlettiğini ve sezon için yüksek sıcaklıklar ve azalan yağış öngördüğünü belirtti.

Copernicus hizmetini de kullanan ECMWF’den gelen verileri sunan Kolidas, önümüzdeki aylar için ‘Bu sonbaharda, batı ve kuzey Yunanistan’da hava nispeten sıcak olacağı ve güneydoğu Yunanistan’da yağışların azalacağı tahmin ediliyor’ dedi.

Önümüzdeki Kasım ayına ilişkin tahmin, orta Avrupa’da kar yağışının artma olasılığını gösterirken, diğer yerlerin çoğunda bu ay için normalden daha az kar yağışı olacağı yönünde. Aynı zamanda, sıcaklıkların normal seviyelerin üzerinde olması bekleniyor.

Yine aynı şekilde Aralık ayında da tahminler yaygın kar yağışının olmayacağı ve Balkanlar ve ülkemizde de sıcaklığın normalin batı Avrupa’nın üzerinde olacağı yönünde.

Ocak 2023’te de Avrupa’nın çoğunda, bazı küçük alanlar dışında, kış ortasına kadar daha az kar yağacağı tahmin ediliyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...