Poros'ta İki Türk Casusluk Suçlamasıyla Gözaltına Alındı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Poros’ta İki Türk Casusluk Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

Yunanistan‘ın Poros adasında, Yunan Deniz Kuvvetlerine ait askeri tesislerin drone insansız hava aracıyla izlendiği gerekçesiyle, Monemvasia bölgesinde gözaltına alınan iki Türk vatandaşı, casusluk suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Geçtiğimiz Cumartesi gününden itibaren Poros Deniz Üssü üzerinde insansız hava aracıyla uçuş yaptıkları rapor edilen iki Türk vatandaşı, 18 Eylül Pazartesi günü Monemvasia’da Yunan polisi tarafından yakalandı.

Deniz üssü yetkilileri, Ulusal Polis Teşkilatı tarafından bilgilendirildi ve aranan kişilerin kullandığı tahmin edilen BMW marka iki büyük kapasiteli motosikletin tanımıyla birlikte bölgedeki çeşitli servisler ve polis departmanlarına şüphelileri arama emri verildi. Arama yapan devriye ekibi, Monemvasia’da söz konusu motosikletleri buldu ve iki Türk vatandaşını casusluk suçlamasıyla gözaltına aldı.

Yunan Ulusal İstihbarat Teşkilatı EYP’in, olayı soruşturmak, şüphelileri sorgulamak ve olayın tüm ayrıntılarına ulaşmak üzere bölgeye bir ekip gönderdiği açıklandı. 

Yunan istihbaratının ayrıca şüphelilerin ellerinde bulunan video kayıtlarını incelemek amacıyla kanıtları değerlendireceği ve Devlet Güvenlik Birimi’nin de dava dosyasının oluşturulması için ön soruşturmanın devamını üstleneceği belirtildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...