Poros'ta İki Türk Casusluk Suçlamasıyla Gözaltına Alındı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Poros’ta İki Türk Casusluk Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

Yunanistan‘ın Poros adasında, Yunan Deniz Kuvvetlerine ait askeri tesislerin drone insansız hava aracıyla izlendiği gerekçesiyle, Monemvasia bölgesinde gözaltına alınan iki Türk vatandaşı, casusluk suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Geçtiğimiz Cumartesi gününden itibaren Poros Deniz Üssü üzerinde insansız hava aracıyla uçuş yaptıkları rapor edilen iki Türk vatandaşı, 18 Eylül Pazartesi günü Monemvasia’da Yunan polisi tarafından yakalandı.

Deniz üssü yetkilileri, Ulusal Polis Teşkilatı tarafından bilgilendirildi ve aranan kişilerin kullandığı tahmin edilen BMW marka iki büyük kapasiteli motosikletin tanımıyla birlikte bölgedeki çeşitli servisler ve polis departmanlarına şüphelileri arama emri verildi. Arama yapan devriye ekibi, Monemvasia’da söz konusu motosikletleri buldu ve iki Türk vatandaşını casusluk suçlamasıyla gözaltına aldı.

Yunan Ulusal İstihbarat Teşkilatı EYP’in, olayı soruşturmak, şüphelileri sorgulamak ve olayın tüm ayrıntılarına ulaşmak üzere bölgeye bir ekip gönderdiği açıklandı. 

Yunan istihbaratının ayrıca şüphelilerin ellerinde bulunan video kayıtlarını incelemek amacıyla kanıtları değerlendireceği ve Devlet Güvenlik Birimi’nin de dava dosyasının oluşturulması için ön soruşturmanın devamını üstleneceği belirtildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan-Türkiye Sınır Kapılarında Geçişler Duracak! Greve Bağlı Geçiş Kısıtlamaları

Yunanistan’ı Türkiye’ye bağlayan kara sınır kapılarından Kipi ve Kastanies’de, Yunanistan Gümrük Memurları Federasyonu’nun çağrısı üzerine başlatılan grev, iki ülke arasındaki geçişleri doğrudan etkileyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Saatler Değişiyor! Yaz Saati Geldi

Yunanistan, 30 Mart Cumartesi’yi 31 Mart Pazar’a bağlayan gece, yaz saati uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Biden: ABD Ve Yunanistan Arasındaki İttifak Her Zamankinden Daha Güçlü

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Bağımsızlık Günü dolayısıyla yayımladığı bir mesajda, ABD ve Yunanistan arasındaki ittifakın her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti.
Devamını oku...