Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da iki Alman gazeteciye casusluk gözaltısı

Yunanistan’ın Meis (Kastelorizo) adasında, Deutche Welle’den iki Alman gazeteci, casusluk şüphesiyle gözaltına alındı.

Enikos sitesinin haberine göre adada haber yapmak üzere bulunan iki gazeteci, gerekli izinleri olmadığı halde Yunan savaş gemilerinin fotoğrafını çekti. Mürettebat, gazetecileri fark edince Sahil Güvenlik ekiplerine haber verildi.

Sahil güvenlik ekiplerinin 2 gazeteciden çekilen görüntüleri istediği, onlarınsa vermeyi reddeği kaydedilirken, 2 Alman’ın tutuklanıp Sahil Güvenlik Müdürlüğü’ne götürüldüğü ve Milli İstihbarat Teşkiları (EYP) temsilcilerinin huzurunda görüntülere el koyulduğu bildiriliyor.

Görüntü almak için özel izin almaları gerektiğini bilmediklerini söyleyen iki gazetecinin, görüntüleri silmeyi kabul ettiği ve sert bir dille uyarıldıktan sonra serbest bırakıldığı vurgulanıyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...