Yunanistan’da bir papaz ve din görevlisi koronaya yakalandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da bir papaz ve din görevlisi koronaya yakalandı

Yunanistan’da koronavirüs salgınından ağır etkilenen huzurevinin yakınındaki kilisede görev yapan papaz ve din görevlisi de koronaya yakalandı.

Yunanistan’da koronavirüs salgınından ağır etkilenen Atina’daki Agios Panteleimon’daki huzurevinin yakınında bulunan kilisede görev yapan papaz ve din görevlisinin de koronaya yakalandıkları tespit edildi.

Bölgedeki bir huzurevinde koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından bugün Agios Panteleimon’da virüs tarama kontrolleri devam ediyor.

Dünden beri Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY’nin mobil ekipleri Agios Panteleimon meydanında bulunuyor ve bölge sakinleri üzerinde korona testleri yapılıyor.

ANT1’in televizyon kanalının aktardığı bilgiye göre, şu ana kadar mobil ekiplerinin yaptığı testlerde sekiz bölge sakini pozitif çıktı.

Bunların arasında huzurevinin yanında bulunan kilisenin rahibi ve bir başka din görevlisi de var.

Birçok vaka nedeniyle bölgedi endişe artarken geçtiğimiz cuma günü huzurevinde yaşayan yaşlı bir adam koronadan can verdi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...