Yunanistan’da bir papaz ve din görevlisi koronaya yakalandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da bir papaz ve din görevlisi koronaya yakalandı

Yunanistan’da koronavirüs salgınından ağır etkilenen huzurevinin yakınındaki kilisede görev yapan papaz ve din görevlisi de koronaya yakalandı.

Yunanistan’da koronavirüs salgınından ağır etkilenen Atina’daki Agios Panteleimon’daki huzurevinin yakınında bulunan kilisede görev yapan papaz ve din görevlisinin de koronaya yakalandıkları tespit edildi.

Bölgedeki bir huzurevinde koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından bugün Agios Panteleimon’da virüs tarama kontrolleri devam ediyor.

Dünden beri Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY’nin mobil ekipleri Agios Panteleimon meydanında bulunuyor ve bölge sakinleri üzerinde korona testleri yapılıyor.

ANT1’in televizyon kanalının aktardığı bilgiye göre, şu ana kadar mobil ekiplerinin yaptığı testlerde sekiz bölge sakini pozitif çıktı.

Bunların arasında huzurevinin yanında bulunan kilisenin rahibi ve bir başka din görevlisi de var.

Birçok vaka nedeniyle bölgedi endişe artarken geçtiğimiz cuma günü huzurevinde yaşayan yaşlı bir adam koronadan can verdi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...