Maronya Şapçı Belediyesi için iki aday seçimlere katılıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya Şapçı Belediyesi için iki aday seçimlere katılıyor

Yunanistan’da yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Batı Trakya‘da Rodop iline bağlı Maronya Şapçı Belediyesi‘nde 8 Ekim’de yapılacak yerel seçimlerde iki aday yarışacak. 

Maronya Şapçı Belediyesi’nde halihazırda Belediye Başkanı olan Dinos Haritopulos için ikinci dönem mi, yoksa Apostolos İoannu ile değişim mi, bölge sakinleri, 8 Ekim 2023 Pazar günü sandıkta kararını verecek.

Maronya Şapçı Belediyesi için siyaset sahnesi 2019 yerel seçimlerine kıyasla bu yıl tamamen farklı. O dönemde dört belediye başkan adayı vardı: Siyaset sahnesine güçlü bir dönüş yapmayı başaran ve daha önce de belediye başkanı olan Dinos Haritopoulos, ikinci tura kalan Yannis Stavridis, ikinci turda elenen Apostolos İoannou ve partisi kısa bir süre sonra belediye otoritesi tarafından işbirliği yapılan ve seçimlerinden ardından belediyeyi kazanana Haritoplulos’un listesine katılan Mihalis Vassiliadis.

8 Ekim’de Maronya Şapçı Belediyesi’nde sadece Dinos Haritopoulos ile Apostolos İoannou’nun listeleri arasında rekabet yaşanacağı için sonuç ilk turda belli olacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya’da Denizde Yaşamını yitirdi

Maronya’nın İdria sahilinde denize gire 84 yaşındaki yaşlı adam yaşamını yitirdi. Talihsiz adamın ölüm nedeni belirlenemedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Haritopulos: Şapçı itfaiye teşkilatı derhal geliştirilmeli

Batı Trakya’nın Maronya-Şapçı (Sapes) Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, 28 Ağustos Pazartesi günü Devlet Bakanı Makis Voridis ve İçişleri Bakan Yardımcısı Thodoris Livanios ile Dedeağaç’ta (Alexandroupoli) bir araya geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Maronya – Şapçı Festivali yangınlar nedeniyle ertelendi

Batı Trakya’daki orman yangınları festivallerin de birer birer ertelenmesine neden oluyor.
Devamını oku...