Şapçı ve Kuşlanlı’da TEBA Gıda Yardımları Dağıtılıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Şapçı ve Kuşlanlı’da TEBA Gıda Yardımları Dağıtılıyor

Batı Trakya’da Rodop iline bağlı Şapçı ve Kuşlanlı (Ksilagani) bölgelerinde, Avrupa’nın TEBA gıda yardımlarının dağıtımı yapılacak.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Şapçı’da gıda yardımları, 15 Kasım Çarşamba günü 10:00 – 13:30 saatleri arasında, 16 Kasım Perşembe ve 17 Kasım Cuma günleri ise 09:00 – 13:00 saatleri arasında arasında yapılacak. (eski Tarım Kooperatifleri Birliği depoları).

Kuşlanlı’daki (Ksilagani) gıda dağıtımı ise 16 Kasım Perşembe ile 17 Kasım Cuma günleri 08: 00-13: 00 saatleri arasında Depo’da (kampın karşısındaki) gerçekleşecek.

Yapılan duyuruya göre gıda yardımı Avrupa Yardım Fonu için Gıda ve Temel Malzeme Yardımı Operasyonel Programı’ndan (TEBA/FEAD) istifade eden ihtiyaç sahipleri alabilecek.

TEBA programı sayesinde ihtiyaç sahiplerine zeytinyağı, pirinç, süt tozu, şeker, makarna, domates salçası, mercimek, fasulye, şampuan, çamaşır tozu, bulaşık deterjanı, sıvı el sabunu ve bebek malzemeleri (bebek ıslak mendilleri, bebek bezleri, çocuklar için süt tozu, ilk bebek sütü ve pirinç unu kreması) dağıtılacak.

Hak sahiplerinin gıda yardımını almaları için yanlarında şu evrakları getirmeleri isteniyor:

  • Nüfus cüzdanı (Taftotita)
  • KEA Başvurusu

Yardım programından yararlananların dağıtım noktasına şahsen gelememeleri durumunda, 1599/86 Sorumlu Kanun Beyannamesi’ne sahip olan üçüncü bir şahıs tarafından da gıda yardımları teslim alınabiliyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Otoban Geçiş Ücretlerine Zam Geliyor

Yunanistan’da 2024 yılı itibarıyla otoban geçiş ücretlerinde yüzde 15’lere varan artış öngörülüyor. Bu zam, ülke genelindeki transit geçiş maliyetlerini de etkileyecek.
Devamını oku...