Avrupa kavrulacak: Sıcaklık 43 dereceye varacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avrupa kavrulacak: Sıcaklık 43 dereceye varacak

Meteoroloji uzmanları, İspanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde sıcaklığın hafta içerisinde 43 dereceye ulaşacağını duyurdular.

İspanyol meteoroloji servisi Aemet, en çok etkilenen bölgelerin orta ve güneybatı İspanya olacağını ve sıcak hava dalgasının en az Çarşamba gününe kadar sürmesinin beklendiğini söyledi.

Sevilla, Cordoba ve Badajoz şehirlerinde sıcaklığın 43 dereceye –son 20 yılın en yüksek seviyesine- ulaşacağı tahmin ediliyor.

Hatta Sevilla kentinde tren şöförlerinin bile iş bırakmaya Real Alcazar Sarayı ve Plaza de Espana gibi şehrin tarihi mekanlarına turist taşımayı bırakmaya karar verdikleri kaydediliyor.

Benzer durum Fransa’da da görülürken, Fransa devlet meteoroloji servisi Meteo France, güneyde sıcaklıkların 38 dereceye ulaşacağı kaydedildi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Haftasonu şiddetli yağışlar geliyor

Yunanistan Ulusal Meteoroloji Servisi (EMY), önümüzdeki 3 gün boyunca Orta ve Kuzey Yunanistan’da şiddetli yağmurların beklendiğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yağmurlu bir Eylül geliyor: Bu kış hava nasıl olacak?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullanılan ampirik yol.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hava aniden değişecek: Aşırı sıcaklardan sonra boran ve fırtına geliyor

Yunanistan’ın ünlü meteorologlarından Klearhos Marusakis, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla havanın ani bir değişim yapacağını duyurdu.
Devamını oku...