Noel müjdesi: Yunanistan’da aşı olmayan 60 yaş üstüne ayda 100 euro para cezası - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Noel müjdesi: Yunanistan’da aşı olmayan 60 yaş üstüne ayda 100 euro para cezası

Yunanistan’da aşı olmayan 60 yaş üstü yurttaşlara 100 evro ceza kesilecek. Noel müjdesini Başbakan Kiryakos Miçotakis duyurdu.

Noel döneminde koronavirüsün yeni keşfedilen Omikron mutasyonu küresel endişeye neden olurken ND hükümeti yeni önlemleri açıkladı. 

Hükümetin aldığı yeni karar doğrultusunda, 16 Ocak 2022’den itibaren aşı yaptırmayan 60 yaş üstü kişilere ayda 100 evro para cezası kesilecek.

Başbakan Miçotakis, Omikron mutasyonu ve Noel tatili nedeniyle 30 Salı günü hükümetin aldığı olağanüstü önlemleri açıkladı.

Özellikle kabineye konuşan başbakanın, koronavirüse karşı aşılanmayan 60 yaş üstü her vatandaş için ayda 100 evro para cezası açıkladığı bildirildi. 

Para cezası 16 Ocak’tan itibaren uygulanacak. Aylık 100 evroluk idari para cezası doğrudan AADE tarafından onaylanacak ve kanunen özel bir fonda toplandıktan sonra sağlık yapılarının kullanımına sunulacak.

Henüz ilk aşı dozunu almayan 60 yaş üstü vatandaşların, aylık 100 evro ceza ödemek istemiyorlarsa, aşı olmak için 15 Ocak’a kadar süreleri bulunuyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 dağa ‘dokunmak’ yasak

Yunanistan Çevre ve Enerji Bakanlığı bünyesinde kurulan ‘Ayak Basılmamış Dağlar’ (Apatita Vuna) girişimi, inşaat yapılamayacak ve doğaya müdahale edilmeyecek olan 6 dağı belirledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mayorkinis: Korona geçirenler 3 ay sonra yeniden korona olabilir

Yunanistan’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti üyesi ve Epidemiyoloji Yardımcı Doçenti Gikas Mayorkinis, sürü bağışıklığının niye başarılı olamayacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

4. doz aşı için randevu platformu bugün açılıyor

Yunanistan’da bugün (20 Ocak Perşembe) bağışıklığı baskılanmış kişiler için dördüncü doz koronavirüs aşısı randevu platformu açılıyor..
Devamını oku...