Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçileri korumak için yeni yasal düzenleme yolda

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, üreticileri şirketlerin istismarına karşı koruma amaçlı yeni bir yasal düzenleme hazırladıklarını bildirdi.

Spilios, çiftçilerin gelirlerini güvenceye alacak olan bu yeni yasal düzenlemenin oylama için önümüzdeki günlerde parlamentoya getirileceğini kaydetti.

Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı, bu düzenleme ile çiftçilerin pazarlık gücünün artacağını, çiftçilerle şirketler arasında imzalanacak olan sözleşmelerde açık ve net sınırların olacağını, ödeme tarihlerinin net olarak belirleneceğini ve böylece çiftçilerin üretimlerini ve yaşamlarını bir düzene koyacağını ekledi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı pamuk üreticisi bu yıl mahsulünü kaça sattı?

Batı Trakya’da pamuk üreticileri ürünlerini teslim ederken, hasılatın da, kalitenin de, fiyatların da geçtiğimiz yıla kıyasla daha iyi olduğunu söyleyenler bulunuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kuzüren’de Ahmet Çelebi zencefil yetiştiriyor

Rodop ilinin dağlık köylerinden Kuzüren’den (Kato Virsini) Ahmet Çelebi, Rodop dağlarında zencefil yetiştirerek satıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Eski traktör bildirimi yıl sonuna kadar uzatıldı

Yunanistan’da Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı, eski traktör bildirimi süresinin 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıldığını kaydetti.
Devamını oku...