Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de iki sınıf korona nedeniyle kapalı: Batı Trakyalı veliler öfkeli

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Encümen Heyetleri Federasyonu, yayınladığı açıklamayla okullarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle yöneticilere ateş püskürdü.

Hükümetin olduğu kadar Eyalet ve belediye yönetimlerinin de okullarde derslerin güvenle yapılması için hiçbir önlem almadığının belirtildiği açıklamada, yöneticiler, vatandaşların hayatlarını tehlikeye atmakla suçlanıyor.

Federasyon, acilen okullarda sıklıkla bedava test yapılması, yeni temizlik personeli alımı, sınıflarındaki öğrenci sayısının azaltılması, vaka görülen okulların hemen dezenfekte edilmesi, öğrenci otobüslerinde kalabalığın önüne geçmek için sefer sayılarının artırılması ve özel çocuklar okullarında daha da dikkat gösterilmesini talep ediyor.

Hükümetin, Eyalet Başkanı’nın ve belediye başkanının ertelemelerine tahammül etmeyeceklerinin bildirildiği açıklamada, çocukların, eğitimcilerin, ailelerinin ve kamu sağlığının korunması için adım atılması isteniyor.

Öte yandan Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde Horozlu (Petinos) İlkokulu ve İskeçe 9. Anaokulu’nda sınıfların koronavirüs vakaları nedeniyle kapalı olduğu ekleniyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çin aşısı yaptıranlar AB’ye girebilecek mi?

Yunanistan’ın önerisiyle Avrupa Birliği aşı pasaportu konusunu gündemine alırken Çin aşısı yaptıranların AB’ye girip giremeyeceği konusu merak uyandırıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dahil 5 ilde tv frekansları bugün değişiyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde televizyon kanallarının frekanslarının 26 Şubat Cuma günü itibariyle değişeceği duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’daki bu iki köye korona giremedi

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde iki küçük köyde, pandeminin başından beri hiçbir koronavirüs vakasına rastlanmadı.
Devamını oku...