Eyalet Başkanı Metios koronadan kurtuldu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Eyalet Başkanı Metios koronadan kurtuldu

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios

Koronavirüse yakalanan ve karantinaya alınan Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios hastalığı yendi. Metios’un son testi temiz çıktı. 

Eyalet Başkanı Metios 14 Ocak 2021’de koronavirüs Kovid-19’a yakalandığını açıklamıştı. Daha önceden programlanmış bir göz ameliyatı nedeniyle Metios koronavirüs testi yaptırmıştı. Herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeyen Metios, evde 10 günlük karantinaya girdiğini duyurmuştu

Evde 10 gün herhangi bir rahatsızlık yaşamadan karantina süresini tamamlayan Eyalet Başkanı, yaptırdığı son moleküler PCR Covid -19 testinde sonucun temiz çıktığını ve koronayı atlattığını açıkladı.

Kendisine destek mesajı ve iyi dileklerini gönderen herkese teşekkür eden Metios, Trakya Dimokritos Üniversitesi Tıp Bölümü Profesörü Periklis Panagopoulos’a da tavsiyeleri için ismen teşekkürde bulundu.

Eyalet Başkanı son olarak korona konusunda herkesi tedbir ve önlemleri uygulamaya devam etmeye çağırdı.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu yıl Batı Trakya’da daha fazla sivrisinek ilaçlaması yapılacak

Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti İdaresi, son günlerde Gümülcine’de (Komotini) düzenlenen bir dizi toplantıyla sivrisineklerle mücadeleye yönelik eylemlerin artırılmasına odaklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da 'maske kuralı' ile ilgili yeni düzenleme

Yunanistan’da Kkamusal ve özel sağlık kuruluşları ile kapalı sosyal bakım yapılarında koronavirüsün daha fazla yayılma riskinden halk sağlığını korumaya yönelik tedbirlerin yer aldığı düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da korona yoğun bakım üniteleri kapanıyor: Diğer hastalarla birlikte tedavi edilecekler

Yunanistan’da sağlık tesislerinin idari personeli için koronavirüse karşı koruyucu önlemlerin gevşetilmesi konusu, Uzmanlar Komitesi’nin bugünkü toplantısında bir grup bilim insanı tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...