Yunanistan Batı Trakya Haber

Eyalet Başkanı Metios koronadan kurtuldu

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios

Koronavirüse yakalanan ve karantinaya alınan Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios hastalığı yendi. Metios’un son testi temiz çıktı. 

Eyalet Başkanı Metios 14 Ocak 2021’de koronavirüs Kovid-19’a yakalandığını açıklamıştı. Daha önceden programlanmış bir göz ameliyatı nedeniyle Metios koronavirüs testi yaptırmıştı. Herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeyen Metios, evde 10 günlük karantinaya girdiğini duyurmuştu

Evde 10 gün herhangi bir rahatsızlık yaşamadan karantina süresini tamamlayan Eyalet Başkanı, yaptırdığı son moleküler PCR Covid -19 testinde sonucun temiz çıktığını ve koronayı atlattığını açıkladı.

Kendisine destek mesajı ve iyi dileklerini gönderen herkese teşekkür eden Metios, Trakya Dimokritos Üniversitesi Tıp Bölümü Profesörü Periklis Panagopoulos’a da tavsiyeleri için ismen teşekkürde bulundu.

Eyalet Başkanı son olarak korona konusunda herkesi tedbir ve önlemleri uygulamaya devam etmeye çağırdı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Türk Diyanet İşleri Başkanı koronaya yakalandığını açıkladı

Koronavirüs salgını dünya çapında sürüyor. Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş koronavirüs Kovid-19’a yakalandığını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de vaka yok yasak çok! Açıklama istediler

Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis ve il genelindeki örgüt temsilcileri, Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias’a mektup gönderdiler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan AB’de ekonomisi en durgun 3 ülke arasında

Yunanistan İstatistik Kurumu (ELSTAT), 2020 yılında ülke ekonomisindeki durgunluğun yüzde 8,2 olarak hesaplandığını açıkladı.
Devamını oku...