Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler 24 Ocak Pazar günü kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.

Süpermarketler sabahın erken saatlerinde açılırken mağazalar ise sabah saat 11: 00’den itibaren açılabilecekler. 

Ticaret ve esnaf odaları isteyen mağaza sahiplerine 24 Ocak 2021 Pazar günü 11:00 – 15.00 saatleri arasında açık kalmalarını belirtmişti.

Yunanistan genelinde 24 Ocak 2021 Pazar günü alışveriş için sokağa çıkacak olanlar   telefonlarından 13033’e ‘2’ koduyla mesaj atarak izin almaları ve belge doldurmaları gerekiyor.

Mesaj atarak sokağa çıkan tüketicilerin alışverişlerini yapmak için iki saatlik izin hakları bulunuyor. Kuaför veya güzellik salonlarına gidenler için ise mesaj atıldığında iki saatlik süre geçerli değil.

Öte yandan koronavirüs Kovid-19’un Yunanistan genelinde daha fazla yayılma riskine karşı halk sağlığının korunması amacıyla uygulanan olağanüstü tedbirler Resmi Gazete’de yayınlanarak 1 Şubat 2021 Pazartesi günü sabah saat 06: 00’ya kadar uzatıldı.

Yunanistan’daki hastanelerin listesi için TIKLAYIN

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2219 vaka, 35 ölü

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 4 Mart Perşembe günü duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde 2219 yeni koronavirüs vakası tespit ettiklerini açıkladı.
Devamını oku...