Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler 24 Ocak Pazar günü kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.

Süpermarketler sabahın erken saatlerinde açılırken mağazalar ise sabah saat 11: 00’den itibaren açılabilecekler. 

Ticaret ve esnaf odaları isteyen mağaza sahiplerine 24 Ocak 2021 Pazar günü 11:00 – 15.00 saatleri arasında açık kalmalarını belirtmişti.

Yunanistan genelinde 24 Ocak 2021 Pazar günü alışveriş için sokağa çıkacak olanlar   telefonlarından 13033’e ‘2’ koduyla mesaj atarak izin almaları ve belge doldurmaları gerekiyor.

Mesaj atarak sokağa çıkan tüketicilerin alışverişlerini yapmak için iki saatlik izin hakları bulunuyor. Kuaför veya güzellik salonlarına gidenler için ise mesaj atıldığında iki saatlik süre geçerli değil.

Öte yandan koronavirüs Kovid-19’un Yunanistan genelinde daha fazla yayılma riskine karşı halk sağlığının korunması amacıyla uygulanan olağanüstü tedbirler Resmi Gazete’de yayınlanarak 1 Şubat 2021 Pazartesi günü sabah saat 06: 00’ya kadar uzatıldı.

Yunanistan’daki hastanelerin listesi için TIKLAYIN

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler Traktörlerle Meclis Önünde Gecelediler

Atina’nın kalbi Sintagma Meydanı, Yunanistan genelinden gelen çiftçilerin protesto eylemlerine sahne oldu. Parlamento önünde traktörleriyle geceyi geçiren çiftçiler, tarımsal taleplerin karşılanması çağrısında bulundu.
Devamını oku...