Yunanistan Batı Trakya Haber

Pirgos’ta öğrenci koronalı çıktı: Okuduğu bölümde eğitim durdu

Pirgos’ta şehrin bir lisesinde korona vakası ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün kutsama ayinine katılan öğrencinin koronalı olduğu belirlendi.

Okulda gerçekleştirilen kutsama ayininden iki gün sonra Pirgos’ta lisede korona vakası nedeniyle alarm zilleri çaldı.

Ailesiyle tatilden döndükten sonra korona testi yaptıran öğrencinin sonuçları dün öğrenilirken, öğrencinin okulda düzenlenen kutsama ayinine katılmış olması nedeniyle okulda ilgili bölümdeki dersler cumaya kadar askıya alındı.

Korona tespit edilen öğrencinin herhangi bir rahatsızlığı veya semptomu bulunmazken testinde pozitif çıkması nedeniyle karantinaya alındı. Öğrencinin ailesinde ise test sonuçları negatif çıkmış durumda.

Öte yandan Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu EODY yetkilileri öğrencinin temasa geçtiği kişileri belirlemeye çalışıyor.

Ayrıca Sağlık ve Hijyen Bölümü’nün önerisi üzerine Cuma gününe kadar öğrencinin okulda devam ettiği bölümün çalışmasının durdurulması kararı alındı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Hastanesi’ne korona testi yapan moleküler analizör geldi

Gümülcine (Komotini) Belediyesi şehirdeki Şişmanoğlu Devlet Hastanesi’ne koronavirüs testleri için kullanılan 60 bin evro değerinde bir moleküler analizör bağışladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan Sağlık Bakanı: Sadece Atina’da 900’ün üzerinde etkin koronalı var

Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, STAR televizyonununa verdiği demecinde, an itibarıyle sadece başkent Atina’da 900’ün üzerinde etkin koronavirüs taşıyıcısı olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan profesör: Korona 2021 yazına kadar sürecek

Yunanistan’da Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı ve koronavirüsle mücadele özel heyeti mensubu Nikos Sipsas, koronavirüs pandemisinin ülkede en az 2021 ilkbaharı, hatta yaz başına kadar süreceğini söyledi.
Devamını oku...