Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da öğrenciler Pavlos Fissas için yürüyecekler

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin İskeçe (Xanthi) Öğrenci Derneği, Yunanlı rap’çi Pavlos Fissas’ı naziler tarafından katledilişinin 7. yılında da, İskeçe’de gerçekleştireceği büyük ırkçılık ve faşizm karşıtı yürüyüşle anacak.

18 Eylül günü Cuma günü saat 19:30’da Üniversite önünden başlayacak yürüyüşe sol, sosyalist ve anarşist hareketler de destek veriyor.

Pavlos Fissas’ın katledilişilinin üzerinden 7, nazi yapılanması Altın Şafak (Hrisi Avgi) davasının başlamasının üzerinden 5,5 yıl geçmiş olmasına hâlâ adaletin yerini bulmadığını kaydeden öğrenciler, 7 Ekim’de kararı açıklanacak davaya da bir siyasi mesaj göndermek istiyorlar.

Ülkenin birçok yerinde benzer eylemler gerçekleştirilecek olup, bu yıl, Altın Şafak davasının kararının yaklaşmasından dolayı katılımın ve ritmin daha yüksek olması bekleniyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da tarım makinesi satan adamı 500 evro dolandırdı

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) iline bağlı Kumçiftliği’nde (Orestiada) bir dolandırıcı, tarım makinesi satmak isteyen bir adamı internet üzerinden dolandırarak 500 evrosunu çarptı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de dairede yangın çıktı

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde, Perikleous 16 A adresinde, Salı akşamı saat 7 sularında yangın çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dora Bakoyanni Batı Trakya’ya geliyor

Batı Trakya’nın Kalkınması İçin Partilerarası Komisyon’un Başkanı ve ND milletvekili Dora Bakoyanni haftasonu Batı Trakya’yı ziyaret edecek.
Devamını oku...