Batı Trakya’da öğrenciler Pavlos Fissas için yürüyecekler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da öğrenciler Pavlos Fissas için yürüyecekler

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin İskeçe (Xanthi) Öğrenci Derneği, Yunanlı rap’çi Pavlos Fissas’ı naziler tarafından katledilişinin 7. yılında da, İskeçe’de gerçekleştireceği büyük ırkçılık ve faşizm karşıtı yürüyüşle anacak.

18 Eylül günü Cuma günü saat 19:30’da Üniversite önünden başlayacak yürüyüşe sol, sosyalist ve anarşist hareketler de destek veriyor.

Pavlos Fissas’ın katledilişilinin üzerinden 7, nazi yapılanması Altın Şafak (Hrisi Avgi) davasının başlamasının üzerinden 5,5 yıl geçmiş olmasına hâlâ adaletin yerini bulmadığını kaydeden öğrenciler, 7 Ekim’de kararı açıklanacak davaya da bir siyasi mesaj göndermek istiyorlar.

Ülkenin birçok yerinde benzer eylemler gerçekleştirilecek olup, bu yıl, Altın Şafak davasının kararının yaklaşmasından dolayı katılımın ve ritmin daha yüksek olması bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Frangoyannis: Kipi-İpsala sınırında yeni köprü inşaatı 2024’te başlıyor - Bakan neler söyledi?

Yunanistan Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis, Kipi-İpsala sınırında geçişleri kolaylaştıracak yeni bir köprünün inşaatına 2024’te başlanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Odun talebi başladı -Fiyatlar bu yıl hangi seviyelerde?

Yunanistan’da yakıt fiyatları alım gücünü aşan boyutlara ulaştıkça, vatandaşlar ısınmak için alternatifler arıyor ve yakacak odun çok ekonomik bir seçenek haline geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

5 Büyük Anket Sonucu Ne Gösteriyor? Yunanistan Siyaset Sahnesinde Son Gelişmeler

Stefanos Kasselakis’in SYRIZA başkanlığını devralmasından sonra yapılan beş anketin sonuçları açıklandı. Son gelişmeler oldukça düşündürücü.
Devamını oku...