Yaşam

WhatsApp’tan yeni açıklama: Kararımızı değiştirmedik

WhatsApp’ın uygulamasına gelmesi beklenen ancak tepkiler sonrası ertelenen Facebook ile bilgi paylaşımı kararı ile ilgili yeni açıklama geldi.

Açıklamada mesajlaşmalar ile fotoğraf ve videoların kriptolu olduğu için asla görülmediğini ve bu yüzden de sadece mesajlaşan kişilerin gördüğü tekrar hatırlatıldı.

Duyuruda “Sizin ve mahremiyetinizin arasına hiçbir şey girmiyor. Bir işletmeyle mesajlaşma isteğe bağlıdır ve sohbetleri uygulamada açıkça etiketlenmiştir. Kontrol sizde.” deniliyor.

Ancak güncellemenin geleceğini belirten şirket, ‘Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi’ başlığıyla paylaştığı duyuruda “WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmelerini kullanıcılara hatırlatmaya başlayacağız” denildi.

Whatsapp şirketi AB ülkelerinde bu zorunlu güncellemeyi uygulayamıyor ancak dünyanın geri kalanında zorunlu güncelleme kararı önümüzdeki dönemde gelecek. Şirketin güncellemeyi zorunlu tutmasının ardından kullanıcı sayısı hızla azalınca geçici olarak güncellemeyi askıya almıştı.

Duyuruda, “Daha önce bu güncelleme hakkında çok fazla sayıda yanlış bilgiyle karşılaştık” ifadelerine yer veren WhatsApp, yanlış anlaşılmaları gidermek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edildiğini belirtiyor.

Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gelen tepkiler sonrası 15 Ocak’ta söz konusu yeni şartları 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a ertelediğini açıklamıştı.

WhatsApp şirketi AB ülkelerinde Avrupa’daki tüketiciyi koruma yasaları nedeniyle söz konusu zorunlu güncellemeyi sunamıyor. 

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi değişikliklerini erteledi

Facebook şirketleri arasında güvenli yazışma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp şirketi, AB dışındaki kullanıcılarına zorunlu hale getirdiği yeni gizlilik sözleşmesini ertelediğini açıkladı.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp’ın zorunlu paylaşım şartına AB’deki kullanıcılar için istisna

WhatsApp artık kendi kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsa ana şirketi Facebook ile bilgi paylaşmalarını kabul etme şartı getiriyor.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp 2021’de yeni özellikler sunacak

Kullanıcılarının bu sene dört gözle beklediği özelliklerden biri de PC veya laptopta WhatsApp’ın görüntülü ve sesli görüşmeye açılması olacak.
Devamını oku...