Yaşam

Evladının hayatını kurtarmak için böbreğini verdi

Annelerin evlatları için fedakarlıklarında sınır olmadığı bilinir. Üstelik sadece insanlar arasında değil hayvanlar arasında da annelerin yavruları için fedakarlıklarında sınır yoktur.

Türkiye’de 54 yaşındaki bir anne hasta olan oğlu için böbreğini bağışladı. Anne oğluna böbreğini verebilmek için yaklaşık yirmi gün içinde sekiz kilo zayıfladı.

16 yaşındaki oğluna böbreğini verebilmek için 20 günde sekiz kilo veren anne nihayet yapılan ameliyatla oğluna böbreğini verebildi.

İlk başta hastane yetkilileri tarafından aşırı kiloları nedeniyle oğluna böbreğini vermeyeceğini öğrenen anne üzüntüye boğulurken doktorlar kilo vermesi durumunda oğlunun hayatını kurtarabileceğini söylediler.

Derhal katı bir diyete başlayan anne yirmi gün gibi kısa bir sürede sekiz kilo vererek doktorların istediği duruma geldi ve ameliyata alındı.

Yapıaln böbrek nakli sayesinde oğlunun sağlığına yeniden kavuştuğunu gören annenin mutluluğu görülmeye değerdi.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan, 1450 mültecinin Türkiye’ye iadesini talep etti

Yunanistan Göç ve Sığınma Bakanlığı, ülkeye illegal şekilde girmiş ve uluslararası sığınma hakkı olmayan 1.450 mültecinin Türkiye’ye iadesi talebinde bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın en güçlü pasaportları sıralamasında Yunanistan 8’inci

Dünyanın en güçlü pasaportları sıralamasında Yunanistan ilk 10 sırada yer alan ülkeler arasında yer aldı. Listenin zirvesinde bu sene de Japonya var.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis: Türkiye ile konuşmak hiç konuşmamaktan çok daha iyi

Yunanistan ile Türkiye arasında yapılması planlanan istikşafi görüşmeler öncesi Başbakan Kiryakos Miçotakis açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...