Gümülcine Devlet Hastanesi'nde Akşam Ameliyatları Olacak Mı? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Devlet Hastanesi’nde Akşam Ameliyatları Olacak Mı?

Gümülcine Hastanesi‘ndeki bekleme süreleri uzmanlık alanına göre değişiklik gösteriyor. Hastane çalışanları, öğleden sonra ameliyatlarının yapılabilmesi için yeterli oda ve eğitimli personele ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Gümülcine Hastanesi‘nde, hastalar planlı ameliyatlar için 2 ila 5 ay arası bir bekleme süresiyle karşı karşıya kalıyorlar. Haftada ortalama 20 planlı ameliyat gerçekleştirilirken, acil durumlarla bu sayı 70 ila 80’e çıkabiliyor. Ancak, akşam saatlerinde ek ameliyatlar yapma çabası, personel eksikliği nedeniyle zorluklarla karşılaşacak gibi duruyor.

Akşam Ameliyatları için Yeni Tarife

Yunanistan Sağlık Bakanı Adonis Georgiadis, öğleden sonraki ücretli ameliyatlar için bir fiyat listesi açıkladı. Yeni uygulama ile ameliyat fiyatları, operasyonun büyüklüğüne bağlı olarak 300 ila 2,000 euro arasında değişecek. Bu gelirler, cerrahi ekipler arasında paylaşılacak. Örneğin, büyük bir ameliyat için cerrah 550 euro, anestezist ise 350 euro alacak.

Bekleme Listeleri ve Personel Sorunu

Yunanistan genelinde 102 bin 634 hastanın ameliyat için beklediği bir dönemde, Gümülcine Hastanesi’ndeki bekleme süreleri uzmanlık alanına göre değişiklik gösteriyor. Hastane yetkilileri, öğleden sonra ameliyatlarının yapılabilmesi için yeterli oda ve eğitimli personele ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Gümülcine Hastanesi’nin üç ameliyathanesi bulunuyor ve haftada yaklaşık 20 planlı ameliyat gerçekleştiriliyor. Acil durumlar dahil edildiğinde bu sayı 70 ila 80’e ulaşabiliyor, bu da mevcut personel ve altyapı ile yeni akşam ameliyatlarının nasıl entegre edileceği konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Hastane çalışanları ve sendikalar, Sağlık Bakanlığı’nın, akşam ameliyatları gibi yeni uygulamaları hayata geçirmeden önce personel eksikliğini gidermesi gerektiğini vurguluyor. Gümülcine Hastanesi Çalışanları Başkanı Yannis Çugranas, mevcut koşullarda ek ameliyatların pratikte nasıl uygulanacağına dair endişelerini dile getirdi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Belediye Otoparkında Ücretlere Zam Geldi

Gümülcine Belediyesi’ne ait olan ve ihaleyle işletimi özel şirkete devredilen otoparkta ücretlere zam geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Karnaval Geçit Töreni Bu Akşam!

Gümülcine kenti bu akşam düzenlenecek Gümülcine Karnavalı Geçit Töreni ile renklerin, müziğin ve eğlencenin başkenti olmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi'nden Yassıköy Sağlık Merkezi'ne Anlamlı Destek

Gümülcine Vakıflar İdaresi, sağlık hizmetlerinin ön cephesinde önemli bir katkıda bulunarak, 6 Mart Çarşamba günü Yassıköy Sağlık Merkezi’ne iki adet tekerlekli sandalye bağışında bulundu.
Devamını oku...