Gümülcineli Çiftçiler Atina Yolcusu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcineli Çiftçiler Atina Yolcusu

Görsel arşivden kullanılmıştır.

Gümülcineli çiftçiler, tarım sektöründe yaşanan sıkıntılar ve taleplerini dile getirmek üzere Atina’ya doğru yola çıkıyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Çiftçiler, 20 Şubat Salı günü Atina‘da büyük bir miting düzenleme kararı aldılar. Öte yandan Gümülcine Tarım Derneği Başkanı Nikos Botroços’un açıklamalarına göre, çiftçilerin traktörleri en azından 20 Şubat Salı gününe kadar Gümülcine-Fanariou yolunun 3. kilometresinde bekleyecek. Çiftçilerin temsilcisi, ulusal mitinge katılmak için hazırlıkların tamamlandığını ve katılımcıların listesinin belirlendiğini ifade etti.

Atina’daki büyük buluşma, çiftçilerin sadece traktörlerle değil, otobüsler ve arabalarla da başkente inerek, birlik ve beraberlik mesajı verecekleri bir platform olarak öne çıkıyor. Larissa Tarım Dernekleri Federasyonu Başkanı Rizos Marudas, tratörle barikat kurulması konusunda hükümetten alınan olumsuz yanıtlara rağmen, Avrupa’nın diğer şehirlerindeki gibi bir dayanışma ve mücadele ruhuyla hareket edeceklerini belirtti.

Yunanistan Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Lefteris Avgenakis ise, çiftçilerin sorunlarının çözümüne yönelik anlayışın var olduğunu ve bu konuda Başbakanın da destek verdiğini söyledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Belediye Otoparkında Ücretlere Zam Geldi

Gümülcine Belediyesi’ne ait olan ve ihaleyle işletimi özel şirkete devredilen otoparkta ücretlere zam geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Karnaval Geçit Töreni Bu Akşam!

Gümülcine kenti bu akşam düzenlenecek Gümülcine Karnavalı Geçit Töreni ile renklerin, müziğin ve eğlencenin başkenti olmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi'nden Yassıköy Sağlık Merkezi'ne Anlamlı Destek

Gümülcine Vakıflar İdaresi, sağlık hizmetlerinin ön cephesinde önemli bir katkıda bulunarak, 6 Mart Çarşamba günü Yassıköy Sağlık Merkezi’ne iki adet tekerlekli sandalye bağışında bulundu.
Devamını oku...