Batı Trakya Komisyonu’nda her kafadan ayrı ses çıkıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Komisyonu’nda her kafadan ayrı ses çıkıyor

ND Milletvekili ve Dışişleri eski Bakanı Dora Bakoyanni ile KİNAL Milletvekili ve eski Başbakan Yorgo Papandreu.

Yunanistan’da ND Milletvekili ve eski Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni başkanlığında kurulan Batı Trakya’nın Kalkınması için Partilerarası Komisyon’un raporunu teslim etme zamanı geldi.

Rapor 23 Kasım Salı günü son şekliyle teslim edilecek olmakla birlikte, partilerin bazılarının rapora karşı çıktığı, bazılarında ise milletvekillerinin partileriyle görüş ayrılığına düştüğü görüldü.

Rapor, ‘kalkınma’ ve daha çok azınlık ve sınır ötesiyle ilgili ‘kurumsal sorunlar’ olarak iki ayrı başlık altında hazırlanırken, anamuhalefetteki SYRIZA partisinin ilk kısmı oylamayacağı, ikinci kısmı ise onaylayacağı kaydedildi.

Öte yandan SYRIZA İskeçe (Xanthi) Milletvekili Hüseyin Zeybek ise ‘kurumsal sorunlar’ kısmını da onaylamaya karşı çıkıyor.

Diğer muhalefet partisi KINAL’de ise Andreas Loverdos her iki bölüme de karşı oy vereceğini kaydederken, Komisyon’da Yorgos Papandreu’yu temsilen bulunan İlhan Ahmet ise ‘kalkınma’ kısmına geçerli oy vereceğini açıkladı.

Ahmet, kalkınmayla ilgili kendilerinin pek çok teklifinin geçtiğini ve dolayısıyla o kısmı destekleyeceğini belirtirken, ‘Ben daha en başından bu komisyonun kurumsal meseleleri içermemesi gerektiğini, sadece kalkınma konusu üzerinde odaklanılması gerektiğini, çocuklarımızın geleceğinin bu olduğunu söyledim. Sadece kalkınma kısmı bırakılıp hep birlikte uzlaşılıp oylanabilirdi’ ifadelerini kullandı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis Rusya yolcusu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis önümüzdeki hafta Rusya’ya giderek Rus lider Putin ile görüşmesi bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...