Bulgaristan'da Yunan Turistleri Taşıyan Otobüs Kaza Yaptı: 8 Yaralı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgaristan’da Yunan Turistleri Taşıyan Otobüs Kaza Yaptı: 8 Yaralı

Bulgaristan’ın Borovo kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, bir turist otobüsü ile kamyonun çarpışması sonucu 8 Yunan vatandaşı yaralandı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Yaralılardan yedisi, Rusçuk’taki bir hastanede yapılan ilk müdahalelerin ardından taburcu edilirken, başından ağır yaralanan bir kadın yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Kazaya karışan otobüs, Atina’ya doğru yol alırken, çarpışmanın etkisiyle yoldan çıkarak uçuruma yuvarlanma tehlikesi geçirdi. Otobüsteki bir yolcu, Yunanistan’ın ERT televizyonuna verdiği demeçte, “Kamyon bize çarptı ve bizi uçuruma yuvarlayacakken, şans eseri ağaçlık bir sete çarparak durabildik” dedi. Yaralı yolculardan bazıları, kaza sonrası Selanik’e gitmek için taksiyle yola çıktı.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, kazanın Salı günü yerel saat 12.20 sıralarında meydana geldiğini ve olay yerine hemen polis, itfaiye ve acil durum ekiplerinin sevk edildiğini açıkladı. İlk incelemelere göre, 36 yaşındaki bir sürücünün yönetimindeki Romanya plakalı otobüs, karşı yönden gelen 50 yaşındaki bir Türk kamyon sürücüsü ile çarpıştı. Kazada otobüsün sürücüsü ve birçok yolcu yaralanırken, polis 10 kişinin Rusçuk’taki bir hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgaristan Başbakanı Nikolay Denkov'un İstifası Oy Birliğiyle Kabul Edildi

Bulgaristan’da siyasi sahne, Başbakan Nikolay Denkov’un istifasının ardından önemli bir dönemeçten geçiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'den Bulgaristan'a Akaryakıt ve Alışveriş 'Göçü'

Gümülcine’de yaşayanlar, Yunanistan’daki yüksek yaşam maliyetleri ve özellikle akaryakıt fiyatlarındaki fahiş artışlar nedeniyle alışveriş için komşu Bulgaristan,’ı tercih ediyorlar.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bulgaristan'daki Altın Madeni Projesi Batı Trakya'yı Tehdit Ediyor

Yunanistan-Bulgaristan sınırı yakınlarında, Yunanistan’ın onayı alınmadan ve gerekli kontrol prosedürleri atlanarak planlanan büyük bir altın madeni projesi, çevre savunucuları ve yerel halkı alarma geçirdi.
Devamını oku...