Yunanistan'da Son Anket: ND ile SYRIZA Arasında Fark 21,5 Puana Çıktı! PASOK Yükseliyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Son Anket: ND ile SYRIZA Arasında Fark 21,5 Puana Çıktı! PASOK Yükseliyor

SKAI TV için Pulse şirketi tarafından yapılan son anket sonuçlarına göre Yunanistan‘da iktidar partisi Yeni Demokrasi (ND), ana muhalefet partisi SYRIZA‘nın 21.5 puan önünde.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Ankette dikkat çeken diğer bir detay ise, PASOK Partisi’nin oy oranında gözlemlenen artış ve SYRIZA’da yaşanan düşüştü.

26 Ekim’den 30 Ekim’e kadar gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre ND, liderliğini sürdürüyor. Ancak, SYRIZA’nın oy oranı düşüşe geçerken, bu durumun en büyük faydalanıcısı PASOK oldu. KKE ise bu dönemde oy oranını artırarak %7,5’tan %8,5’a çıktı.

“Oy Verme Niyeti” kategorisinde Yeni Demokrasi, bir önceki ankete kıyasla oy oranını %33,5’e çıkararak SYRIZA’ya karşı 18,5 puanlık bir fark oluşturdu. SYRIZA’nın oy oranı %17’den %15’e geriledi. PASOK ise %10,5’tan %12’ye yükseldi. Bu sıralamayı %8,5 ile KKE, %4,5 ile Yunann Çözümü ve %3’er oranla Spartalılar ve Niki partileri izledi.

Ankette ayrıca, kararsız seçmenlerin oy dağılımı varsayıldığında ND’nin, SYRIZA karşısında 21,5 puanlık bir farkla liderliğini koruduğu görüldü. Bu tahmini sonuçlara göre; ND %38,5, SYRIZA %17 ve PASOK %13,5 oy oranına sahip. Bu partileri sırasıyla %9,5 ile KKE, %5,5 ile Hellenic Solution, %3,5 ile Spartalılar ve Niki, %3 ile de Plevsi Eleftherias ve MERA25 takip etti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...