Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Önümüzdeki Cuma günü yapılması planlanan ilk ödemeler öncesinde, bugün Market Pass başvuruları için son tarih. 

Tek kişilik bir hane için aylık yardım miktarı 22 evro, her ilave üye için ise 10 evro olarak belirlendi. Maksimum yardım miktarı aylık 100 evro’ya kadar çıkabiliyor. Eğer yararlanıcılar dijital kartı kullanmayı tercih ederlerse, bu tutarı yalnızca belirli mağazalarda  (süper marketler, kasaplar, fırınlar, mini marketler, vb.) harcayabilecekler. 31 Aralık 2023’e kadar kullanılmayan bakiye devlete iade edilecek.

Sel ve yangın felaketinden etkilenen bölgeler için ise özel bir uygulama söz konusu. Kasım-Aralık dönemi için Market Pass miktarı iki katına çıkacak. Bu kapsamda 280.000 hane otomatik olarak hak sahibi olacak. Toplamda 35 milyon evro ya da aile başına 125 evro dağıtılacak. Ön ödemeli kartı tercih edenler için bu iki ay için ödeme miktarı 88 evro’dan 400 evro’ya kadar çıkabilecek. Eğer banka hesabı tercih edilirse, yardım miktarı %20 azaltılacak ve aylık 71 ila 360 evro arasında olacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...