Gümülcine’de Yaşlı Kadının Mücevher, Para ve Altınlarını Çaldılar  - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Yaşlı Kadının Mücevher, Para ve Altınlarını Çaldılar 

Gümülcineli 85 yaşındaki yaşlı kadın dolandırıcılar tarafından kandırılarak ve çeşitli hilelerle toplam 1.000 evro, altın lira ve mücevherlerini çaldırdı. 

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Yunanistan’ın farklı bölgelerinde gerçekleşen bir dizi dolandırıcılık olayı sonucunda toplamda 1,000 evro, pound ve mücevherler çalındı. Dolandırıcılar, özellikle yaşlı insanları telefonla arayarak kendilerini polis memuru veya hastane doktoru olarak tanıtarak, acil cerrahi müdahale gerektiği bahanesiyle para ve değerli eşyalar talep ediyorlar. Bu olaylar ülke çapında boyut kazand

Kavala Emniyet Müdürlüğü polis memurları, Kavala, Gümülcine, Katerini, Lamia, Volos ve Trikala bölgelerinde yaşlı sakinlerin zararına işlenen 8 dolandırıcılık vakasını tespit etti. İncelenen davalarda, dolandırıcıların belirli bir metodoloji izleyerek suç örgütü kurduğu ve yaşlı insanları yanlış bilgilendirerek yasadışı maddi kazanç elde etmeye çalıştıkları anlaşıldı.

Dolandırıcılar, mağdurları telefonla arayarak aile üyelerinin trafik kazasına karıştığı ve acil yardıma ihtiyaçları olduğu yalanını söylüyorlardı. Mağdurları ikna etmeyi başardıktan sonra, biri özel bir araçla mağdurların evlerine ya da belirlenmiş bir noktaya giderek anlaşmaya varılan ödemeleri alıyordu.

Son olarak, Kavala Emniyet Müdürlüğü, Promahona Sınır Geçiş Noktası’nda, aynı aracı kullanan yabancı bir faili tespit etti ve ilgili tutuklama emri uyarınca dolandırıcılık suçundan tutuklandı. Bugüne kadar yapılan soruşturmada, suç ortaklarının aranmaya devam ettiği ve dolandırıcılık eylemlerinden toplam 81,050 evro tutarında para ve değerli eşya elde ettikleri tespit edildi.

Kavala Emniyet Müdürlüğü, suç ortaklarının kimliklerini belirlemek ve benzer suçların işlenmesine olan olası katılımlarını doğrulamak için soruşturmayı sürdürüyor. Dolandırıcılık vakalarına karşı dikkatli olunması ve benzer taktiklere karşı dikkatli olunması önemle vurgulanıyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Üniversite Kampüsü Dışında Yangın

Gümülcine’de Trakya Dimokritos Üniversitesi Kampüsünün ikinci girişinin dışında, Çepelli (Mishos) köyü yönündeki yolda yangın çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'de Çanta Hırsızları Alışveriş Turunda: Polis Gözaltına Aldı

Gümülcine Emniyet Teşkilatı polisleri tarafından, 23 Eylül Cumartesi günü öğle saatlerinde Gümülcine’de iki yerel vatandaş gözaltına alındı.
Devamını oku...