4600 altın lirası çalındı: Odunların altında saklıyordu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

4600 altın lirası çalındı: Odunların altında saklıyordu

Yunanistan’ın Trikala bölgesinde bir işadamının toplam maliyeti 2 milyon evronun üzerinde olan 4600 altın lirası çalındı.

76 yaşındaki işadamının 68 yaşındaki baldızı, hırsızlık suçlamasıyla sanık sandalyesinde oturuyor.

Söz konusu liraların 1987 yılından, çalındıkları 8 Mart 2011 tarihine kadar işadamının baba evinde, odunların altındaki bir fıçıda saklandığı kaydediliyor.

Mağdur, ifadesinde, ‘Kimsenin aklına gelmeyecek yere saklamıştım. Doğrusunu söylemek gerekirse liraları bizden birinin  çalacağı aklımın ucundan geçmedi. Başkasından şüphelenmiştim. Baldızım bizim yanımızda çalışıyordu, onları biz evlendirdik, biz büyüttük. Ama neticede tam bir şeytan çıktı’ dedi.

Polis incelemesinden sonra baldızının şüpheli çıkması sonrasında, 68 yaşındaki kadının liraları çaldığını itiraf ettiğini belirten mağdur, ‘Eşim hırsızın kardeşi olduğunu öğrenince şok geçirdi’ dedi.

Dava 15 Aralık’ta kaldığı yerden devam edecek.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...