İskeçeli fırıncıları dolandırdılar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli fırıncıları dolandırdılar

Yunanistan’da son dönemde özellikle Trikala şehrinde boy gösteren yeni tür bir dolandırıcı çetesi, son olarak Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilindeki fırıncıları hedef aldı.

Daha önce Trikala’da fırıncıları arayan ve kendilerini yerel idareci (genelde belediye başkan yardımcısı) olarak tanıtan dolandırıcıların, koronavirüs nedeniyle zor durumda olan maddi olarak hassas vatandaşlara ekmek dağıtacaklarını belirtip fiyat istedikleri kaydediliyor.

Fiyatı alıp siparişi veren dolandırıcıların, fırıncılardan banka hesaplarını istediği, sonra da kendilerine sahte ödeme faturası gönderdikleri, bu faturalarda ödenecek fiyatın sonuna bir 0 ekledikleri (örneğin 900 evro yerine 9 bin) bildiriliyor.

Ardından işletmeyi arayıp, panik halinde, bir yanlış olduğunu ve aradaki farkı iade etmelerini isteyen dolandırıcıların, bu yöntemle Trikala bölgesinde 11 fırıncıdan 1.500 ila 7 bin 500 evro arasında para çarptığı aktarıldı.

Son olarak aynı yöntemle İskeçeli 6 fırıncıyı da mağdur ettiği belirtilen dolandırıcıların, bir fırıncının olayı fark etmesiyle açığa çıktığı kaydedilirken, İskeçe Fırıncılar Derneği Başkanı Marianthi Malliarudaki meslektaşlarını dikkatli olmaya davet etti.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ultrAslan Yunanistan grubundan Çalabı köyü camisine ezanmatik

Batı Trakya’da Galatasaray taraftarlarının kurduğu ultrAslan Yunanistan grubu üyeleri Kozlukebir Belediyesi’nde bulunan ve müezzin veya imamı bulunmayan Çalabı köyüne ezanmatik monte etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da bebeğinin doğumundan 2,5 ay sonra ölen eşi için kocasından hukuk mücadelesi

Batı Trakya’da doğum yaptıktan sadece iki buçuk ay sonra sepsisten ölen Dedeağaçlı bir anne Elpida’nın hikayesi kamuoyunu şok etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Eşi tarafından öldürülen Batı Trakyalı Cevriye için şarkı yazıldı

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) şehrinde eşi tarafından dövülerek öldürülen Cevriye için şarkı yazıldı.
Devamını oku...